مزایا و عوارض درمان ریشه دندان با لیزر

بررسی مزایا و عوارض درمان ریشه دندان با لیزر

بهترین کاندیدا برای عصب­ کشی با لیزر افرادی هستند که از عفونت کانال ریشه ­ای رنج می­برند. در این موارد، دندان هنوز قابل ترمیم است، به این معنا که نیازی به کشیدن و خارج کردن دندان نخواهد بود. تنها زمانی که امیدی به بازیابی و ترمیم دندان­ ها وجود ندارد، دندان کشیده و خارج می­شود. دندانپزشکان همیشه تلاش می‌کنند تا هر چه بیشتر ساختار طبیعی دندان بیمار را حفظ کنند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان مزایا و عوارض درمان ریشه دندان با لیزر را مورد بررسی قرار می دهیم.

دندانپزشک در طول فرآیند مشاوره، می­تواند تشخیص دهد که آیا رفع مشکل عصب دندان توسط لیزر گزینه مناسبی برای شرایط شما هست یا خیر.

مزایای عصب کشی دندان توسط لیزر

عدم وجود نویز در طول فرآیند سوراخ کردن دندان:

هنگام استفاده از مته دندانپزشکی سنتی صدای زوزه و وزوزی ایجاد می­شود که به ویژه برای بیماران آزاردهنده است. اما یک مته لیزری هیچ سر و صدایی ایجاد نمی‌کند که به حفظ آرامش و راحتی بیماران کمک می‌کند.

حفظ سالم ­تر ساختار دندان:

به لطف طراحی مته­ های لیزری برای بافت­ های سخت، این ابزارها می‌توانند در آماده کردن کانال دندان دقیق‌ تر باشند. این بدان معنی است که در عصب­ کشی با لیزر بیماران ساختار دندان سالم ­تری را در این فرآیند حفظ می­کنند که در دراز مدت برای سلامتی دندان بهتر است.

عصب کشی دندان با لیزر | جراحی لثه با لیزر

حذف موثر باکتری‌ها:

زمانی که لیزرها در ضدعفونی و استریل کردن محفظه پالپ به کار می‌روند، احتمال بازگشت عفونت بسیار کمتر است. این بدان معناست که ریسک کمتری برای درمان ثانویه وجود دارد و این امر منجر به نتایج بهتر درمان با لیزر می­شود.

جلوگیری از خونریزی:

یکی از مهمترین مشکلات در روش سنتی عصب­ کشی دندان، خونریزی محل تحت درمان است که کار را برای دندانپزشک مشکل می­کند.اما در لیزر درمانی ریشه دندان، در صورت بروز خونریزی، دندانپزشک براحتی می­تواند از گسترش و استمرار خونریزی جلوگیری کند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

عوارض درمان ریشه دندان بوسیله لیزر

یکی از سؤالاتی که پیرامون درمان ریشه دندان بوسیله لیزر مطرح است میزان عوارض جانبی و اثرات منفی این روش درمانی است. مسلماً به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته در لیزر دندان، این روش درمانی عوارض عمل سنتی عصب­ کشی مانند درد آزاردهنده را ندارد. پس با استفاده از لیزر، تنها برخی از بیماران درد خفیف تا متوسطی را تجربه می­کنند که برای رفع آن می­توان به تشخیص پزشک از داروهای مسکن دندان استفاده کرد.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت جراحی لثه با لیزر ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مقایسه عصب کشی به روش سنتی و لیزری

نکاتی در مورد علل بوی بد دهان

نکاتی در مورد علل بوی بد دهان

سوالی دارید? چت در واتساپ