لیزر دندانپزشکی اصفهان

آشنایی با لیزر دندانپزشکی اصفهان

دکتر حسین برجیان جراح دندانپزشک ، فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان از دانشگاه جنوای ایتالیا هستند. ایشان دارای مدرک مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه نیویورک و همچنین مسترشیپ ایمپلنت از IGDA می باشند. وی مدرک جامع Comprehensive از انستیتو لیزر دندانپزشکی انگلستان اخذ نموده است. وی رزیدنت تخصصی اسبق رشته ی بیماری های دهان و فک و صورت بوده است.

انواع جراحی بدون خونریزی و بدون بخیه با لیزر مانند جراحی لثه (لیفت لثه/افزایش طول تاج/ CL ) ، فرنکتومی پیش از ارتودنسی و درمانهای لمینیت و زیبایی، وستیبولوپلاستی (جهت افزایش ثبات و گیر دندان مصنوعی و اوردنچر) ، بیوپسی ضایعات دهان ، جراحی توده های نسج نرم تحریکی موجود در زیر دست دندان مصنوعی (دنچر) قدیمی و همچنین ترمیم های زیبایی مانند بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها ) کامپوزیت ونیر و لمینیت وبستن دیاستم ( بستن فاصله ی دندان ها ) و نیز جراحی کاشت دندان ( ایمپلنت ) افزون بر درمان های روتین دندانپزشکی مانند درمان ریشه ( عصب کشی ) ، پر کردن ( ترمیم ) دندانها و جرمگیری و پالیش دندانها با آخرین تکنولوژی روز دنیا توسط ایشان انجام می شود.

انجام آخرین متدهای درمانی مانند ایمپلنت لیزری، عصب کشی با لیزر، لیفت لثه با لیزر جهت درمان لبخند لثه ای، بلیچینگ با لیزر، جرمگیری با لیزر، درمان بیحسی (آنستزی / پاراستزی / دیس استزی ) ناشی از صدمات متعاقب جراحی عقل و ایمپلنت با لیزر کم توان LLLT (فوتو بایو مدولیشن PBM)، درمان مشکلات مفصل گیجگاهی فکی TMDs ، درمان و کنترل ضایعات دهانی (آفت، پمفیگوس، لیکن پلان، لوپوس و…) و جراحی عقل و استخوان با تکنیک پیزوسرجری از جمله مهارت های درمانی ایشان می باشد.

ارائه ی درمانهای انحصاری لیزر دندانپزشکی اصفهان :

جراحی لثه و استخوان (لیفت لثه) با استفاده از لیزر و پیزوسرجری ، بدون بخیه و خونریزی و بدون فلپ به صورت جراحی بسته، با آخرین متد و تکنولوژی های برتر جهان، تنها در یک جلسه و با بیحسی موضعی، به صورت انحصاری توسط دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان انجام می شود.

درمان بیماری پریودنتال با لیزر دندانپزشکی

یکی از موثرترین کاربردهای لیزرهای دیود در زمینه معالجه بیماران مبتلا به بیماری پریودنتال (لثه) است. در طی درمان‌ انرژی لیزر از طریق فیبری نازک منتقل می‌شود و به راحتی به عمق جیب‌های پریودنتال نفوذ می‌کند. انرژی تولید شده توسط لیزر به راحتی توسط هموگلوبین، ملانین و سایر کروموفورهای موجود در بافت جذب می‌شود. بنابراین لیزر مستقیماً بافت‌های ناسالم را هدف قرار می‌دهد. درمان غیر جراحی معمولاً برای پاکسازی مواد محرک از سطح ریشه دندان و کاهش پاسخ التهابی به اسکیلینگ و روت پلنینگ نیاز دارد. استفاده همزمان اسکیلینگ و روت پلنینگ با لیزر اثر درمانی را افزایش می‌دهد. درمان با لیزر دیود می‌تواند از جنبه‌های مختلف مفید واقع گردد. این موارد در زیر خلاصه شده‌اند:

 • همه لیزرها گرما تولید می‌کنند و این رسانایی گرمایی می‌تواند در از بین بردن باکتری‌های گرم منفی مفید باشد.
 • پروب لیزر به آسانی به جیب لثه وارد می‌شود و انرژی تولید شده به از بین بردن باکتری‌ها به ویژه باکتری ‌ای.اکتینومایستم‌کومیتانس کمک می‌کند.
 • این باکتری در پلاک آترواسکلروتیک مرتبط با بیماری کرونر قلب یافت شده است.
 • نوک لیزر شبیه کاویترون است با این تفاوت که از دندان و به سمت بافت‌های بیمار زاویه دارد تا باکتری‌ها و بافت نکروزه را از بین ببرد.
 • برش دادن باعث از بین رفتن اپیتلیوم شیار لثه می‌شود و دسترسی بیشتر موجب سهولت در استفاده از ابزارهای اولتراسونیک برای حذف موثرتر جرم می‌شود.
 • هنگامی که سطوح نکروزه ریشه دندان برداشته می‌شوند التهاب کاهش می‌یابد. کاهش التهاب به اتصال مجدد کمک می‌کند.

لیزر درمانی پریودنتال می‌تواند موثرتر از استفاده از اسکیلینگ عمیق و روت پلنینگ به تنهایی باشد. به علاوه طبیعت ملایم درمان با لیزر آن را برای بیماران قابل قبول‌تر می‌کند. بسیاری از دندانپزشکان به جای استفاده از روش‌های درمانی معمول از لیزر درمانی همراه با اسکیلینگ عمیق و روت پلنینگ استفاده می‌کنند.

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

کانتورینگ لثه با لیزر دندانپزشکی

کانتورینگ لثه با استفاده از لیزر دیود می‌تواند به شیوه‌ای آسان‌تر بیمار را درمان کند. استفاده از لیزر دیود به دندانپزشک امکان می‌دهد تا با کمترین میزان خونریزی یا عدم خونریزی، درد پس از عمل یا تورم، بافت اضافی را به سرعت و با دقت بردارد. انرژی لیزر مویرگ‌ها را سوزانده و مسدود می‌کند، هموستاز ایجاد کرده و از ادم جلوگیری می‌کند. آسیب به بافت کم است زیرا در طول درمان از یک حرکت مداوم جارومانند استفاده می‌شود. بهبودی در طی چند روز اتفاق می افتد و به طور کلی میزان ناراحتی در طی روند بهبود بین بیماران کم است.

ایمنی هنگام استفاده از لیزرهای دندانپزشکی

درمان بافت نرم با لیزر روشی بسیار ایمن است به شرطی که پرسنل آموزش کافی دیده باشند. درک ویژگی‌های طول موج انتخاب شده، محدودیت‌ها و اثرات حرارتیِ انرژی تولید شده برای پزشک حیاتی است. برای برخی از درمان‌ها بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب دو طول موج مختلف ترکیب شوند. یکی از مهمترین عوامل، محافظت از سلامت چشم است. هنگام استفاده از لیزر باید از عینک محافظ استفاده شود. پیامدهای ناشی از عدم استفاده از عینک یکی از متداول‌ترین آسیب‌های گزارش شده مربوط به استفاده از لیزر هستند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان

درمان بافت نرم در دندانپزشکی عمومی با ابداع لیزرهای دندانپزشکی جدیدتر و مقرون به صرفه افزایش یافته است. بسیاری از رویکردهای مرسوم که در آن‌ها از روش‌های مکانیکی استفاده می‌شد را هم اکنون می‌توان با استفاده از لیزر دندانپزشکی انجام داد. درمان با لیزر روشی با حداقل تهاجم است و با بیهوشی کمتر، نیاز به ویزیت کمتر پس از عمل جراحی و رضایت بیشتر بیمار همراه است. در عین حال در این روش از بخیه استفاده نمی‌شود.

برداشتن فرنوم لب با لیزر دندانپزشکی

اتصالات فرنوم لب می‌توانند حرکات لب را مهار کنند و گاهی اوقات بافت می‌تواند از بسته شدن فاصله بین دندان‌ها حین درمان ارتودنسی جلوگیری کند. در فرنکتومی‌های مرسوم برش مکانیکی فرنوم و بخیه زدن انجام می‌شود و اغلب ناراحتی قابل توجهی بعد از عمل به وجود می‌آید. با لیزر دیود پیش از آن که لیزر محل جراحی را بسوزاند و منعقد کند، می‌توان اتصال فرنوم را به ملایمت از بین برد.

24 دیدگاه.

 • صفورا ایزدنیا
  19 فروردین 1402 3:27 ب.ظ

  سلام دکتر برجیان جراحی با لیزر برایم انجام دادند برای افزایش طول تاج دندان هایم. خیلی خوب بود و اصلا فکر نمیکردم به این راحتی باشه ممنون از این دندانپزشک محترم

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • فریبا خطیبی
  21 فروردین 1402 9:12 ب.ظ

  فرنوم لب داشتم که دکتر برجیان بوسیله لیزر جراحی کردند و برداشتند. در کل به نظرم دندانپزشکی با دانش بروز هستند.

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • داوود احمدی
  26 فروردین 1402 10:01 ق.ظ

  همسرم چند ضایعه در دهانشون داشتند که اقای دکتر با لیزر جراحی کردند. هیچ بخیه ای در دهانشون زده نشد و خدا را شکر دیگه ضایعه ای تشکیل نشد.

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • فیروزه عابدینی
  12 اردیبهشت 1402 4:58 ب.ظ

  دکتر برجیان سال گذشته لیفت لثه انجام دادند و ظاهر دندان هام زیباتر شدند خیلی خوب کارشون ممنون

 • تاحالا برای بلیچینگ و جرمگیری دو مرتبه رفتم مطب آقای دکتر برجیان و از کارشون راضی هستم .

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • علی کامیابی
  2 خرداد 1402 9:56 ب.ظ

  درود، پیش دکتر برجیان برای مرتب کردن دندانهام رفتم و ۴ تا دندان جلویی لب پر بود و ایشون صاف و مرتب کردند.

 • محسن کاظمی
  15 خرداد 1402 12:15 ب.ظ

  برای برداشتن فرنوم دندان پسرم پیش دکتر برجیان رفتیم.با استفاده از لیزر جراحی کردن و هیچ بخیه ای نخورد و راحت انجام شد. انشاله همیشه سلامت باشند

 • پدربزرگم دندون مصنوعی داشت و درگیر لقی و دردش بود توی دهنش خوب نمی ایستاد با توصیه آشناها دکتر برجیان پیدا کردیم ایشون با کمک لیزر بدون بخیه درمان انجام دادند که برای ثابت شدن بهتر دندان مصنوعی بود .

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • دکتر حسین برجیان درمان لیفت لثه با استفاده از لیزر داشتند که بدون جراحی و خونریزی بود و مشکلی برای من پیش نیومد

 • فرنوم لب پیش دکتر برجیان درمان شد تا بتونم ارتودنسی انجام بدم

 • دکتر برجیان برای درمان زیبایی دندانپزشکی و سفید کردن دندان هام برام بلیچینگ دندان با کمک لیزر انجام دادند خیلی خوب و تمیز و دقیق از لکه ها هیچ خبری نیست

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از اعتماد شما

 • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
  با سلام و سپاس از اعتماد شما

 • برای درمان فرنوم لبم مراجعه کردم به دکتر برجیان که ایشون خیلی خوب مشکل منو برطرف کردند و قدردان زحماتشون هستم

 • با سلام و آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترم

 • بابائیان
  15 دی 1402 4:24 ب.ظ

  به خاطر مشکل لثه که داشتم نمیشد برام کاشت دندان انجام بدهند . کار ابتدایی این بود که سلامت لثه حاصل بشه که برای جراحی لثه و استخوان به دکتر برجیان مراجعه داشتم که ایشون توی یک جلسه جراحی به خوبی کارمو انجام دادند و کاشت ایمپلنت هم پیش خودشون داشتم

 • با سلام و سپاس
  سلامتی شما آرزوی قلبی ما هست.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ