مزایای ترمیم دندان با لیزر نسبت به روش سنتی

بررسی مزایای ترمیم دندان با لیزر نسبت به روش سنتی

در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان مزایای ترمیم دندان با لیزر نسبت به روش سنتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • درد کمتر
  • از بین رفتن صدای مته ی دندان پزشکی
  • از بین رفتن لرزش و گرما
  • احتمال کمتر در از بین رفتن بافت دندان
  • عدم ایجاد محیطی برای رشد میکروب در دهان
  • دقت بالا

نحوه درمان پوسیدگی دندان با لیزر

در روش درمان با لیزر، دستگاه آب و هوا را با هم ترکیب کرده تا از بین رفتن پوسیدگی دندان نسبت به روش های سنتی سریعتر انجام بگیرد. آب و هوا دندان را هیدراته می کنند و از گرما و درد جلوگیری می کنند، در حالیکه پرتو لیزر پوسیدگی دندان را بدون تماس، و ایجاد گرما، لرزش و فشار که باعث ایجاد درد میشوند، از بین میبرد. معمولا اکثر بیماران در حین درمان دردی احساس نمیکنند پس نیاز کمتری به داروی بی حسی هست و یا میتوان داروی بی حسی را به طور کامل از پروسه ی درمان حذف کرد. پس از اتمام ترمیم پوسیدگی دندان با لیزر، ما پرتوی لیزری از دهان عبور میدهیم تا تمامی سطوح دهانی را ضدعفونی کند.

فرنکتومی لینگوال زبان با لیزر برای ارتودنسی | لیزر دندان اصفهان

ترمیم دندان کودک با لیزر

بدلیل حذف صدای مته دندانپزشکی، لرزش و گرما و عدم نیاز به تزریق بیحسی دندان، درمان های با لیزر بهترین گزینه درمانی برای اطفال و کودکان است.در این میان رفع پوسیدگی و ترمیم دندانی در کودکان بوسیله لیزر مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است.

شرایط درمان و ترمیم پوسیدگی با لیزر

اگر شما هم به پوسیدگی دندان مبتلا هستید، میتوانید از درمان پوسیدگی دندان با لیزر بهره ببرید. لیزر میتواند 90 درصد از پوسیدگی دندان ها را از بین ببرد ولی گاهی اوقات نیاز است که این روش درمانی با روش های سنتی تر مانند سوراخ کردن دندان با ابزار، تلفیق شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

طول دوره ی نقاهت بعد از درمان

دوران نقاهتی برای این روش درمانی وجود ندارد و شما میتوانید بلافاصله پس از اتمام درمان پوسیدگی دندان با لیزر مانند سابق به فعالیت های روزمره ی خود بپردازید.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت جراحی لثه با لیزر ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

نکاتی در مورد علل بوی بد دهان

مزایا و عوارض درمان ریشه دندان با لیزر

درمان و رفع پوسیدگی دندان با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ