درمان آسیب عصبی ناشی از جراحی ایمپلنت با لیزر PBM

در این مطلب به بررسی خدمت درمان آسیب عصبی ناشی از جراحی ایمپلنت با لیزر PBM که توسط دکتر حسین برجیان در مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان به شما عزیزان ارائه می شود، می پردازیم.

درمان آسیب عصبی ناشی از جراحی ایمپلنت با لیزر PBM | لیزر دندانپزشکی اصفهان

شرح کیس:

بیمار خانم جوانی بدون هیچگونه سابقه بیماری های پزشکی جهت جراحی کاشت ایمپلنت در سایت 6 سمت راست فک پایین به همکار محترمی مراجعه کرده بود. فیکسچر پس از اینسرشن، به شاخه های عصبی آلوئولر تحتانی آسیب زده وفشار وارد کرده بود. بلافاصله پس از گزارش علائم آنستزی، فیکسچر توسط خود جراح خارج شد وجهت ترمیم عصب آسیب دیده به مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم ارجاع داده شد.

پروتکل لیزر تراپی برای رژنریشن عصب تحت عنوان فوتو بایو مدولیشن PBM بلافاصله با دارو درمانی اغاز گشت. پس از گذشت سیکل اول با استفاده از پروتکل Dual یعنی با استفاده از دوطول موج 660 و808 نانومتر در12 جلسه ، VAS بیمار از عدد 10 (بی حسی مطلق)به صفر (کاملا با حس طبیعی) رسید. این درمان بدون نیاز به هیچگونه بی حسی موضعی یا مداخلات جراحی میباشد. و در آسیبهای عصبی فک تحتانی وعصب لینگوال و سایر صدمات عصبی ناشی از جراحی های عقل و ایمپلنت و تزریق بی حسی های دندانپزشکی، مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد لیزردر ایمپلنت دندان

متاسفانه این روزها، بعضی تبلیغات بی اساس درباره انجام ایمپلنت دندان با لیزر را میبینیم. واقعیت این است که در حال حاضر تنها لیزری که قادر به برداشتن استخوان وتراشیدن آن هست، لیزر اربیوم است. و متاسفانه تراش استخوان جهت ایمپلنت توسط این لیزر،هنوز نمی تواند به طور دقیق انجام بگیرد. مطمینا در سالهای آتی با پیشرفت دستگاههای لیزر، این قابلیت به لیزرهای دندانپزشکی وارد خواهد شد. اما به هر حال کاربرد لیزر در ایمپلنت دندان باز هم کم نیست.

لیزر میتواند کمک معناداری به ضدعفونی محل کاشت ایمپلنت کند. در بسیاری موارد ، استفاده از لیزر در دو هفته اول پس از انجام کاشت دندان میتواند کمک به تحریک سلولهای استخوان ساز کند . در بسیاری موارد التهاب بعد از جراحی را کمتر میکند و گاهی ما میتوانیم جلسه دوم جراحی ایمپلنت دندان که بناست فقط روی لثه باز شود. از دستگاههای لیزر بافت نرم استفاده کنیم.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص  جراحی لثه با لیزر

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در کلینیک24

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در دکتر آف

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ