شرح خدمت درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM

در این مطلب به بررسی خدمت درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM که توسط دکتر حسین برجیان در مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان به شما عزیزان ارائه می شود، می پردازیم.

بیمار آقای جوانی بدون هیچگونه سابقه بیماری های پزشکی از طبقه ی سوم یک ساختمان به ارتفاع 9 ونیم متر به پایین سقوط کرده بود. پس از اقدامات تثبیت کننده ی حیات و انواع جراحی های فک و صورت جهت در کنار هم قرار دادن و پیچ کردن استخوان های شکسته ی جمجمه و صورت، به شاخه های V2 و V3 عصب تری ژمو (زوج 5 مغزی) و عصب فاشیال (زوج 7 مغزی) آسیب وارد شده بود. و بیمار توانایی حس و حرکت نیمه ی راست صورت را از دست داده بود. بلافاصله پس از گزارش علائم آنستزی و ترخیص از بستری ،بیمار جهت ترمیم اعصاب آسیب دیده به مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم ارجاع داده شد.

درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM | لیزر دندانپزشکی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص  جراحی لثه با لیزر

 

علائم به حدی شدید بود که علاوه بر از دست رفتن حس نیمی از صورت، اعصاب حرکتی آن نیمه جهت حرکت لبها و بستن چشمها نیز، از کار افتاده بودند. پروتکل لیزر تراپی برای رژنریشن عصب تحت عنوان فوتو بایو مدولیشن PBM بلافاصله با دارو درمانی آغاز گشت. و پس از گذشت دو سیکل ِ 12 جلسه ای با استفاده از پروتکل Dual. یعنی با استفاده از دوطول موج 660 و808 نانومتر ، به همراه درمانهای فیزیوتراپی و نوروفید بک، VAS بیمار از عدد 10 (بی حسی و بی حرکتی مطلق)به صفر (کاملا با حس و حرکت طبیعی) رسید. این درمان بدون نیاز به هیچگونه بی حسی موضعی یا مداخلات جراحی انجام شد. و در انواع آسیبهای عصبی شاخه های زوج 5 و 7 ناشی از تروماها، تصادفات، سقوط و سایر صدمات عصبی ناشی از جراحی های عقل و ایمپلنت و تزریق بی حسی های دندانپزشکی، مورد استفاده قرار میگیرد.

انجام آخرین متدهای درمانی مانند ایمپلنت لیزری، عصب کشی با لیزر، لیفت لثه با لیزر جهت درمان لبخند لثه ای. بلیچینگ با لیزر، جرمگیری با لیزر، درمان بیحسی (آنستزی / پاراستزی / دیس استزی ). ناشی از صدمات متعاقب جراحی عقل و ایمپلنت با لیزر کم توان LLLT (فوتو بایو مدولیشن PBM)، درمان مشکلات مفصل گیجگاهی فکی TMDs . درمان و کنترل ضایعات دهانی (آفت، پمفیگوس، لیکن پلان، لوپوس و…). و جراحی عقل و استخوان با تکنیک پیزوسرجری از جمله مهارت های درمانی دکتر حسین برجیان می باشد.

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در کلینیک24

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در دکتر آف

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ