شرح خدمت رفع تیرگی لثه با لیزر (دپیگمنتیشن)

در این مطلب به بررسی خدمت رفع تیرگی لثه با لیزر (دپیگمنتیشن) که توسط دکتر حسین برجیان در مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان به شما عزیزان ارائه می شود، می پردازیم.

انجام آخرین متدهای درمانی مانند ایمپلنت لیزری، عصب کشی با لیزر، لیفت لثه با لیزر جهت درمان لبخند لثه ای، بلیچینگ با لیزر، جرمگیری با لیزر، درمان بیحسی (آنستزی / پاراستزی / دیس استزی ) ناشی از صدمات متعاقب جراحی عقل و ایمپلنت با لیزر کم توان LLLT (فوتو بایو مدولیشن PBM)، درمان مشکلات مفصل گیجگاهی فکی TMDs ، درمان و کنترل ضایعات دهانی (آفت، پمفیگوس، لیکن پلان، لوپوس و…) و جراحی عقل و استخوان با تکنیک پیزوسرجری از جمله مهارت های درمانی دکتر حسین برجیان می باشد.

بیمار ، خانم جوانی با شکایت از رنگ تیره ی لثه ی دوفک مراجعه نمود. پس از بررسی ،بیمار دچار PCO (سندرم تخمدان پلی کیستیک) و hirsutism و مصرف کننده ی داروهای متفورمین و اسپیرینولاکتون بود.پس از بررسی تاریخچه ،رنگ تیره ی لثه ها پس از بیماری هورمونی زنانه و مصرف داروهای فوق، رخ داده بود.تشخیص این ضایعه، پیگمنتیشن ناشی از مشکلات هورمونال میباشد. پس از ارجاع و مشورت با متخصص غدد ، زنان و پوست، تصمیم به دپیگمنتیشن با لیزر با استفاده از طول موج 810nmبا فایبر 400میکرون باتوان 2وات به روش sieve گرفته شد.

رفع تیرگی لثه با لیزر (دپیگمنتیشن) | لیزر دندانپزشکی اصفهان

درمان دریک جلسه با بی حسی موضعی وبدون استفاده ازتیغ وخونریزی و بخیه، انجام گردید. مدت زمان بهبودی وتغییر رنگ لثه از قهوای به رنگ صورتی مرجانی (Colar pink) بین دوتا سه هفته میباشد. انجام سایر درمان های دندان پزشکی درمدت روند بهبود لثه بلامانع است.

پس از حدود 6 سال از زمان درمان، بیمار همچنان تحت فالو آپ و ارتباط است. و نتایج ِ قابل قبول، همچنان مشاهده می شود.در صورت نیاز، میتوان این درمان را تکرار نمود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص  جراحی لثه با لیزر

جراحی با لیزر نسبت به روش های قدیمی تر جراحی لثه بسیار کم تهاجمی است. جراحی سنتی لثه به ابزارهای پزشکی نیاز دارد که در بافت لثه تکه تکه می شوند و زخم های دردناکی باقی می ماند که نیاز به بخیه و زمان التیام دارند. از آنجایی که لیزر هرگز به بافت لثه شما نمی زند، خطر عفونت، حساسیت و خونریزی بعد از عمل را کاهش می دهد. این همچنین به این معنی است که خطر عوارض کم است. از آنجایی که لیزر درمانی بسیار ملایم است، بسیاری از بیماران ترس کمتری برای رفع مشکلات دهان و دندان خود دارند.

 

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در کلینیک24

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در دکتر آف

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر

2 دیدگاه.

  • لثه های متورم و تیره داشتم جراح لثه با معاینه و پرس و جو تجویز درمان با لیزر داشتند .دکتر برجیان با کمک لیزر دندانپزشکی برام درمان لکه های تیره روی لکه را انجام دادند

  • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
    با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ