شرح خدمت درمان gummy smile لبخند لثه ای با لیزر

در این مطلب به بررسی خدمت درمان gummy smile لبخند لثه ای با لیزر که توسط دکتر حسین برجیان در مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان به شما عزیزان ارائه می شود، می پردازیم.

بیمار ، خانم جوانی بدون مشکلات پزشکی، به علت مشکل لبخند لثه ای (Gummy smile)به علت طول کوتاه دندان ها وعدم هماهنگی در Level لثه ها ونمایش بیش از حد لثه در حین لبخند اجتماعی و با تقاضای درمان زیبایی (لمینت/کامپوزیت ونیر) ازسوی همکار محترم به مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم،جهت تصحیح بافت نرم قبل از شروع درمانهای restorative ارجاع داده شد.

بنابر مبانی علمی، درمانهای پریودنتال، مقدّم بر درمان های ترمیمی-زیبایی میباشند. پس از بررسی و آنالیز White VS Pink وچک کردن اکلوژن ونسبت طول به عرض دندان ها تصمیم به جراحی لثه با لیزر بدون بخیه وخونریزی برای دندان های نمایان درکادر لبخند یعنی 5 تا 5 بالا گرفته شد. میزان عرض بیولوژیک لحاظ گردید و جهت حفظ و ایجاد biologic width، علاوه بر جینجو پلاستی، اوستئوپلاستی نیز انجام گردید.

با انجام جراحی لثه (افزایش طول تاج CL) به سه هدف مهم ِ زیر، دست یافته شد :

 1. اصلاح نسبت طول به عرض دندان ها قبل از انجام درمان های ترمیمی-زیبایی
 2. هماهنگی و لولینیگ طوق لثه هاو تلاش برای بهبود محل زنیت ها
 3. حل مشکل لبخند لثه ای (Gummy smile)

درمان Gummy Smile (لبخند لثه ای) با لیزر | لیزر دندانپزشکی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص  جراحی لثه با لیزر

بهبود اولیه ی محل جراحی طبق رفرنس های بین المللی در حدود دوتا سه هفته ی نخست به صورت تشکیل غشای سفید خاکستری فیبرینو لکوسیتر میباشد. و بهبود نهایی پس از8 تا10 هفته (یعنی2 تا 2ونیم ماه ) پس ازجراحی حاصل خواهد شد. تصویر نهایی، قبل از آغاز درمان های کامپوزیت ونیر-لمینیت میباشد و مشکل لبخند لثه ای بیمار مرتفع گردید.

جراحی لثه با لیزر چیست؟

جراحی لثه با لیزر یک جایگزین جراحی مدرن است. که در آن از انرژی نور برای بهبود سلامت دهان و لبخند شما استفاده می شود. این روشی است که برای از بین بردن باکتری ها و تحریک رشد استخوان در اطراف دندان های موجود شما استفاده می شود. در لیزر دندانپزشکی حساسیت مفرط، بیماری لثه و پوسیدگی دندان را درمان می کند. و حتی می تواند بافت لثه را برای کاهش لبخند لثه ای تغییر شکل دهد.

کاربرد لیزر در دندانپزشکی

حالا با این مقدمه ، می خواهیم به سراغ انواع تکنولوژی لیزر برویم و ببینیم در حال حاضر لیزرهای دندانپزشکی در کدام بخش ها به ما کمک میکند.

 • تشخیص پوسیدگی با مقیاس عددی
 • پیشگیری از پوسیدگی دندان
 • تراش دندان با لیزر
 • لیزر سفید کننده دندان (بلیچینگ با لیزر)
 • رفع حساسیت دندانی با لیزر
 • عصب کشی دندان با لیزر (درمان ریشه دندانها با لیزر یا روت کانال با لیزر )
 • جرم گیری دندان با لیزر
 • جراحی لثه با لیزر
 • استفاده از لیزر برای برداشتن بدرنگی های لثه (دپیگمانتاسیون لثه)

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در کلینیک24

لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر در دکتر آف

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان و جراحی لثه با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ