برای طولانی‌تر شدن سفیدی دندان چه کاری می‌توانید انجام دهید.

مدت زمانی که می توانید انتظار داشته باشید که سفید کردن دندان دوام داشته باشد، بر اساس نوع سفید کننده ای است که استفاده می کنید. عادات سبک زندگی شما نیز تاثیر دارد.

درمان های سفید کننده دندان برای کاهش لکه ها طراحی شده اند نه دفع آنها. اگر عادات دهان و دندان خوبی دارید و دندان های خود را تمیز نگه می دارید، محصولات خانگی و روش های دندانپزشکی دوام بیشتری خواهند داشت.

لکه های درونی در مقابل لکه های بیرونی

به خاطر داشته باشید که درجه و نوع تغییر رنگ یا لکه دندان شما مهم است. دو نوع لکه دندان وجود دارد:

  • درونی (داخلی): ناشی از افزایش سن، ضربه، عفونت و دارو. از بین بردن این لکه های عمیق و داخلی سخت تر است اما با توجه به نوع درمان مناسب می توان آنها را از بین برد.
  • بیرونی (خارجی): ناشی از غذا، دود سیگار و نوشیدنی. اکثر سفید کننده ها فقط روی لکه های بیرونی کار می کنند.
    در اینجا برخی از محبوب ترین درمان های سفید کننده و مدت زمان ماندگاری آنها آورده شده است.
1. خمیر دندان سفید کننده

اگر دو بار در روز از خمیر دندان سفید کننده استفاده می کنید، ممکن است بین 2 تا 6 هفته طول بکشد تا نتیجه ای را مشاهده کنید. کاربران می گویند این نتایج می تواند تا 3 یا 4 ماه دوام داشته باشد.

خمیر دندان سفید کننده را می توان هر روز یا چند بار در هفته استفاده کرد. آنها حاوی موادی هستند که دندان ها را جلا می دهند یا سفید می کنند، مانند:

آب اکسیژنه
پراکسید کاربامید
ساینده های ملایم

خمیردندان هایی که فقط حاوی مواد ساینده هستند، لکه های سطحی را از بین می برند و نمی توانند رنگ داخلی دندان ها را تغییر دهند. آنهایی که حاوی پراکسید هستند می توانند دندان ها را سفید کرده و لکه ها را به درجات مختلف از بین ببرند.

اگر به استفاده از خمیر دندان سفید کننده ادامه دهید، ممکن است بتوانید این اثرات را طولانی تر کنید. اما برخی از افراد به مواد تشکیل دهنده آن حساس هستند و متوجه می شوند که لثه ها یا دندان هایشان با استفاده طولانی مدت ناراحت کننده می شوند. بسیاری از خمیردندان های حاوی مواد ساینده نیز برای استفاده طولانی مدت در نظر گرفته نشده اند.

استفاده طولانی مدت از خمیر دندان سفید کننده ممکن است مینای دندان را نازک کند. اگر قصد استفاده طولانی مدت از خمیر دندان سفید کننده را دارید، سعی کنید با خمیردندانی که برای محافظت و تقویت مینای دندان طراحی شده است جایگزین کنید.

2. دهانشویه سفید کننده

ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا اثری از دهانشویه سفید کننده مشاهده کنید.

دهانشویه های سفید کننده معمولا حاوی پراکسید هیدروژن هستند. می‌توانید روزانه از دهان‌شویه سفیدکننده استفاده کنید تا درجات کوچکی از لکه‌های سطحی را از بین ببرید.

دهانشویه سفید کننده ممکن است زمانی موثرتر باشد که برای طولانی‌تر کردن اثر درمان‌های دیگر، مانند سفید کردن داخل مطب یا نوارهای سفیدکننده استفاده شود. هنگامی که به تنهایی استفاده می شود، اثرات آن چشمگیر یا طولانی مدت نیست.

3. نوارهای سفید کننده

نوارهای سفید کننده در تعداد درمان های مورد نیاز قبل از مشاهده نتایج متفاوت است. برخی از نوارها نتایج عالی را ارائه می دهند که می تواند تا 6 ماه دوام داشته باشد.

نوارهای سفید کننده یکی از موثرترین روش های درمانی بدون نسخه برای سفید کردن دندان ها در خانه است. استفاده از برخی برندها آسان تر و موثرتر از سایرین است. برخی از چراغ‌های شتاب دهنده LED برای حذف لکه‌های شدیدتر استفاده می‌کنند.

نوارهای سفید کننده از پراکسید برای سفید کردن دندان ها و از بین بردن لکه ها استفاده می کنند. در صورت استفاده نادرست یا زیاد، ممکن است برای دندان ها ناراحت کننده یا مضر باشند.

در صورت استفاده صحیح، مارک های باکیفیت نوارهای سفید کننده می توانند لکه های بیرونی و خفیف داخلی را با سفید کردن دندان ها از بین ببرند تا رنگ آنها سفیدتر شود.

 طولانی‌تر شدن سفیدی دندان | لیزر دندانپزشکی اصفهان - طرح لبخند اصفهان | دکتر حسین برجیان

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان (لیزر دندانپزشکی اصفهانطرح لبخند اصفهان) را دنبال کنید.

4. قلم سفید کننده

قلم های سفید کننده از 2 روز تا یک هفته طول می کشد. آنها حداقل نتایج را ارائه می دهند که معمولاً طولانی مدت نیستند.

قلم های سفید کننده لوله های پلاستیکی کوچک حاوی ژل سفید کننده هستند که قابل حمل و نقل هستند و برای از بین بردن لکه استفاده می شوند. این ژل به راحتی شسته می شود، بنابراین شما نمی توانید حدود یک ساعت پس از استفاده غذا بخورید، بنوشید یا دندان های خود را بشویید.

5. سینی های ژل سفید کننده خانگی

شما باید در حدود یک هفته نتایج را از سینی ژل سفید کننده مشاهده کنید، با حداکثر نتایج در 2 تا 4 هفته. مقدار سفید کننده ای که مشاهده می کنید بر اساس قدرت پراکسید استفاده شده و مدت زمان استفاده متفاوت است.

هنگامی که با بهداشت مناسب دهان و دندان ترکیب می شود، سینی های ژل سفید کننده در خانه، تحت نظارت دندانپزشک باید نتایج طولانی مدت یک سال یا بیشتر به شما بدهد.

دندانپزشک شما می تواند دهان شما را برای یک سینی سفارشی که در خانه با سفید کننده ژل پر می کنید، مناسب کند. سفید کننده ارائه شده توسط دندانپزشک شما قوی تر از نوع مورد استفاده در محصولات بدون نسخه است.

دندانپزشک شما بر این درمان نظارت می کند و شما را راهنمایی می کند که چه مدت و چند وقت یکبار باید از آن استفاده کنید. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد سینی را روی دندان های خود نگه دارید

برای چند ساعت یا یک شب در روز، برای یک هفته یا بیشتر.

6. بلیچینگ روی صندلی (سفید کردن دندان در مطب)

اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنید، یک روش روی صندلی (یا در مطب) باید نتایج طولانی مدتی را برای 1 تا 3 سال ارائه دهد.

این روش در مطب دندانپزشک شما انجام می شود. معمولاً فقط به یک بار مراجعه نیاز دارد.

در این روش از یک ماده سفید کننده قوی مانند پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید با غلظت بالا استفاده می شود. همچنین ممکن است از گرما یا نور برای تسریع بیشتر عامل سفید کننده استفاده شود.

دکتر برجیان با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند لیزر و پیزوسرجری، جراحی‌های بدون خونریزی و بخیه را انجام می‌دهد.

جهت اطلاعات بیشتر و نوبت‌گیری، اینجا کلیک کنید.

صفحه ی دکتر حسین برجیان را در کلینیک 24 مشاهده نمایید.

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی دکتر حسین برجیان (لیزر دندانپزشکی اصفهانطرح لبخند اصفهان):

کشیدن یا جراحی دندان عقل با لیزر دندانپزشکی

تغییر شکل بافت نرم با لیزر دندانپزشکی

استفاده از لیزر دندانپزشکی برای بیوپسی

درمان کانال ریشه با استفاده از لیزر دندانپزشکی

برداشت بافت عفونی لثه با استفاده از لیزر دندانپزشکی

تشخیص و پر کردن حفره‌های دندان با استفاده از لیزر دندانپزشکی

سوالی دارید? چت در واتساپ