کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت دندانی

بررسی کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت دندانی

این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت دندانی را مورد بررسی قرار می دهد. با توجه به انجام جراحی تا حدودی درد بعد از عمل وجود دارد که با انجام لیزر خیلی کمتر می شود که بسته به وسعت جراحی دارد. فردی که سالها یک دندان خود را کشیده است و جای خالی دندان مورد نظر را الان می خواهید ایمپلنت کند با توجه به وسعت جراحی اندک و زمان کوتاه جراحی،درد بعد از عمل(بعد از تمام شدن بی حسی)در حد یک دندان کشیدن ساده و حتی کمتر ولی طوری نیست که باعث اختلال در روند زندگی روزمره شود.

اما فردی با ناحیه بی دندانی وسیع و انجام جراحی ایمپلنت متعدد برای پر کردن فضاهای بی دندان با توجه به این موضوع لذا مقدار جرای بیشتر و طولانی تر بودن جراحی احتمال درد بعد از جراحی نسبت به حالت قبل که یک دندان بود بیتر است که باز هم لیزر دندانپزشکی این موارد را بسیار کاهش می دهد و شاید فرد نیاز به مصرف قرص های ضد درد و مسکن معمولی برای بر طرف شدن نیاز داشته باشد.

فرنکتومی لینگوال زبان با لیزر برای ارتودنسی | لیزر دندان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر

با توجه به ذهنیت مردم که جراحی ایمپلنت دندان را سخت و پیچیده تصور می کنند. البته الزاما اینگونه نمی باشد و در اکثر مواقع درد بعد از جراحی از درد ناشی از کشیدن دندان نیز کمتر است و به ندرت به مسکن های قوی دندان نیاز می باشد و صرفا با استراحت در منطل در همان روز اول جراحی فرد کاملا می تواند از فردای روز جراحی روند معمول زندگی خود را پیگیری کند.

اقدامات در جلسه اول جراحی ایمپلنت دندان

در جلسه اول فقط جراحی و قرار دادن پایه پیچ ایمپلنت انچام می شود. بعد از آن تا مدتی با نظر دندانپزشک بایستی این پایه در لثه قرار گیرد تا محکم شود. در جلسه دوم پس از بررسی مجدد در صورت امکان قالب گیری می شود. تا در جلسه سوم دندان شما آماده شود. البته در همان جلسه اول امکان قرار دادن دندان ممکن است فراهم باشد که این روش برای اکثر افراد توصیه نمی شود زیرا احتمال شل شدن پایه دندان هست.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت جراحی لثه با لیزر ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزایای جراحی بافت نرم دندان با انواع لیزر

جراحی دهان ، فک و صورت با لیزر

راه های درمان انواع تیرگی لثه

سوالی دارید? چت در واتساپ