بررسی کاربرد انواع لیزر دندان در ارتودنسی

در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر کاربرد انواع لیزر دندان در ارتودنسی را مورد بررسی قرار می دهیم.

لیزر سفید کننده دندان ها:

سفید کردن دندان یکی از بیشترین درخواست های مراجعه کنندگان به دندانپزشکی است. سفید کردن دندان ها به کمک محصولاتی است که بر روی مینای دندان تاثیر میگذارند. علیرغم اینکه امروزه افراد از سایر روش ها برای سفید کردن دندان استفاده میکنند، اما با این نوع لیزر روش های سفید کننده بر روی دندان اعمال میشوند و سپس گرمای حاصل از لیزر روند اثرگذاری را تسریع می بخشد.

مواد سفید کننده در این نوع لیزر، دارای غلظت بسیار زیادی است؛ بر همین اساس نیاز است تا در برابر آسیب های مختلفی از لب ها، دندان ها و لثه ها محافظت شود. انجام این روش باید تحت نظر متخصص انجام شود. این نوع لیزر باید قبل و یا بعد از ارتودنسی انجام شود.

لیزر نرم:

این نوع لیزر برای درمان بافت های نرم داخل دهان مورد استفاده قرار میگیرد. بیمارانی که دارای بیماری های لثه ای هستند و یا بافت لثه آنها آسیب دیده است، این نوع لیزر گزینه خوبی برای آنها میباشد. دیود های موجود در این لیزر سبب میشود که نتیجه درمان بیماری های لثه سریعا قابل مشاهده باشد.

لیزر مناسب بافت های سخت دهانی:

از این نوع لیزر ها برای بافت های سخت دهان مانند برش دادن دندان ها بکار گرفته میشود. این لیزر به پزشکان کمک میکند تا بتوانند بدون آسیب رساندن به مینا و عاج دندان ها، دندان های پوسیده را از دهان خارج کنند. به کمک لیزر سخت میتوان دندان ها را برای اعمال پر کردن و یا کانال ریشه های دندان آماده سازی نمود.

لیزر ها علاوه بر جنبه های درمانی، جنبه زیبایی ( مانند سفید کردن دندان ) نیز دارند.

مقایسه درمان دهان و دندان با لیزر به جای روش های سنتی | لیزر دندانپزشکی اصفهان

سایر کاربرد های لیزر در ارتودنسی:

حذف بافت های دهانی:

با استفاده از لیزر ها میتوان بافت های کوچک اضافی داخل دهان که سبب ایجاد سرطان و یا گره های دهانی میشوند، را حذف کرد.

ایجاد تغییر در شکل بافت های دهان:

علاوه بر حذف بافت های اضافی؛ میتوان بافت های لثه و خطوط آنها را تغییر داد. با این مورد میتوان لثه ها را پس از انجام ارتودنسی صاف و تراز کرد.

درمان بیماری و عارضه های لثه ای:

استفاده از لیزر در ارتودنسی سبب میشود تا روزنه های دندان بسته شوند. با این کار از ورود باکتری ها به دندان جلوگیری میشود. در نتیجه بیماری های لثه ای کاهش می یابد.

درمان چسبندگی زبان به سقف دهان:

برای جدا کردن بخش فرنوم از زبان میتوان از لیزر استفاده کرد که این فرایند فرنکتومی نام دارد. استفاده از لیزر در ارتودنسی یک روش مطمئن و دقیق است.

مزایای استفاده از لیزر در ارتودنسی و دندانپزشکی:

اولین مزیت استفاده از لیزر برای ارتودنسی درد کمتر آن نسبت به سایر روش ها میباشد؛ زیرا در آن از بیهوشی خبری نیست. با کمک لیزر، بی حسی به خودی خود به وجود می آید و نیاز به تزریق هیچ ماده ای نمیباشد.

لیزر از دندان ها محافظت میکند:

انجام لیزر در ارتودنسی با دقت و وضوح بالا انجام میشود. یعنی در زمان انجام لیزر، دندان های سالم آسیب نمیبینند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر

بهبود بیماران سریعتر است:

از آنجایی که در هنگام لیزر، ناحیه مورد نظر در همان حین بسته میشود، در نتیجه درد و خونریزی وجود ندارد و ترمیم زخم ها سریع انجام میشود.

لیزر ها یک ابزار کامل میباشند:

با کمک لیزر ها میتوان ارتودنسی، درمان انواع بیماریها و مشکلات دهانی و لثه ای و همچنین زخم ها را انجام داد. از آنجاییکه لیزر ها دارای تنوع بالایی هستند، نزد افراد محبوبیت بیشتری دارند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت جراحی لثه با لیزر ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزیت درمان خونریزی لثه با لیزر

مزیت های ترمیم دندان با لیزر

تشخیص علائم و درمان بیماری های لثه با لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سوالی دارید? چت در واتساپ