بررسی سوالات متداول درمورد لمینت دندان و ارتودنسی

در برخی از مشکلات ممکن است دندانپزشک اجازه جایگزینی ارتودنسی با لمینت را بدهد. این گونه مشکلات معمولا با درجه خفیف هستند و استفاده از لمینت می‌تواند تا حدودی ظاهر مشکل را برطرف سازد. با این حال، اگر توانایی مالی و وقت لازم برای درمان اصولی و ریشه‌ای آن مشکل را با استفاده از ارتودنسی داشته باشید، خیلی بهتر خواهد بود. در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان طرح لبخند اصفهان سوالات متداول درمورد لمینت دندان و ارتودنسی را مورد بررسی قرار می دهیم.

آیا می‌توان از ارتودنسی به عنوان جایگزین لمینت استفاده کرد؟

این مورد بستگی به مشکل شما دارد. اگر مشکل شما صرفا نامنظمی و کج بودن دندان‌ها باشد، می‌توانید از ارتودنسی به جای لمینت دندان استفاده کنید؛ اتفاقا این روش، روش اصولی درمان این نوع مشکل است. اما اگر مشکل شما، چیزی باشد که نتوان از ارتودنسی استفاده کرد، نمی‌توان روی جایگزینی لمینت با این روش حساب باز کرد. مثلا مشکلی مثل تغییر رنگ دندان‌ها را نمی‌توان با استفاده از ارتودنسی اصلاح کرد و باید به لمینت دندان روی آورد.

بهترین راه برای انتخاب بین لمینت سرامیکی و ارتودنسی چیست؟

انتخاب یکی از دو روش لمینت دندان و ارتودنسی ، باید با استفاده از دانش تخصصی باشد. قطعا شما هم دانش تخصصی در این زمینه در اختیار ندارید. در این مقاله ما اطلاعات جامعی در مورد هر یک از این روش‌ها در اختیارتان قرار دادیم، اما باز هم نمی‌توانید مثل یک دندانپزشک متخصص، بهترین روش برای درمان این مشکل را بین این دو روش انتخاب کنید. به همین دلیل هم پیشنهاد ما این است که برای درمان مشکل خود با استفاده از یکی از دو روش لمینت دندان و ارتودنسی، حتما به متخصص مربوطه مراجعه کنید تا تشخیص نهایی را انجام دهد.

بررسی تفاوت های لمینت دندان و ارتودنسی دندان

در نهایت اصلاح طرح لبخند با لمینت سرامیکی بهتر است یا ارتودنسی

اصلاح طرح لبخند باید بسته به مشکل شما صورت بگیرد. اگر مشکل در نامرتبی دندان‌هاست، استفاده از ارتودنسی روش خیلی خوبی برای اصلاح این مشکل خواهد بود. اما اگر مشکل مربوط به ظاهر دندان‌های شما باشد، مطمئنا دندانپزشک ترجیح می‌دهد تا با استفاده از لمینت دندان این مشکل را حل نماید. البته با توجه به اینکه این دو روش برای درمان دو مشکل جدا از هم به کار می‌روند، در خیلی از اوقات با توجه به وجود هر دو مشکل، می‌توان از هر دو لمینت دندان و ارتودنسی برای تکمیل هم استفاده کرد.

آیا درمان نامرتبی دندان‌ها با ارتودنسی تا پایان عمر باقی می‌ماند؟

معمولا اگر اصول مراقبتی که متخصص به بیمار بازگو می‌کند رعایت شود، این درمان تا پایان عمر باقی خواهد ماند.

آیا درمان با استفاده از لمینت دندان تا پایان عمر باقی می‌ماند؟

خیر، لمینت جزء درمان‌هایی است که بعد از مدتی نیاز به تعویض آن خواهید داشت. این مدت زمان بسته به مراقبت شما و همچنین کیفیت لمینت‌های به کار گرفته شده می‌تواند کم و زیاد شود.

حتما باید به سراغ یکی از این دو روش لمینت دندان و ارتودنسی رفت؟

خیر، شما می‌توانید این دو روش را به صورت همزمان نیز به کار ببرید. همچنین می‌توانید بعد از درمان ارتودنسی، لمینت‌های دندانپزشکی را به کار ببرید. این بستگی به مشکلی دارد که شما با آن سر و کار دارید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

دوره درمان کدام یک از این دور روش راحت‌تر است؟ لمینت یا ارتودنسی؟

در کل فرایند درمانی ارتودنسی کمی سخت‌تر از لمینت دندان است. چرا که ارتودنسی با مشکلاتی مثل درد و ناراحتی همراه است که البته بعد از مدتی کم رنگ می‌شوند. البته در استفاده از لمینت نیز با مشکلاتی مثل حساسیت دندان مواجه خواهید شد؛ اما این مشکل نسبت به درمان‌های ارتودنسی خیلی آزاردهنده نخواهد بود و خیلی سریع هم از بین خواهد رفت.

کدام روش برای افراد زیر 18 سال مناسب‌تر است؟ لمینت یا ارتودنسی؟

بسته به مشکلی که دارند باید از روش متفاوتی استفاده کرد. اما معمولا لمینت را برای سنین پایین‌تر از 18 سال و به خصوص کودکان استفاده نمی‌کنند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزایا و معایب اصلاح دندان خرگوشی با لمینت

روش های درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

روش های جایگزین بلیچینگ دندان‌

1 دیدگاه.

  • برای درمان نامرتبی دندان‌هام تکنیک ارتودنسی تجویز شد برای همه جلسات با دقت برای من کار انجام میشد تا پروسه درمانی کامل طی شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ