بررسی و مقایسه سفیدکردن لیزری دندان با بلیچینگ

در حوزه‌های تکنولوژی پزشکی لیزر، سفید کردن دندان با لیزر دندانپزشکی در جهت کمک به رفع بد رنگی، تیرگی دندانها و لثه کمک مؤثر، سریع و درمانی است. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان به مقایسه سفیدکردن لیزری دندان با بلیچینگ می پردازیم.

بلیچینگ دندان با لیزر کاملاً ایمن و روشی ماندگار برای سفید کردن دندان‌ها است که با عملکرد دستگاه لایت یا نور در مطب یا دستگاه خانگی کاملاً متفاوت است و نیاز به زمان خیلی کمتر دارد و بدون عارضه است. ازجمله یکی از عوارض جانبی شایع در روش مرسوم بلیچینگ دندان ، ایجاد حساسیت لثه و دندان است که به دلیل زمان طولانی جلسه درمانی و استفاده از پروکساید اوره بروز می‌کند اما در روش سفید کردن دندان با لیزر این مشکل حل شده است.

روش بلیچینگ چگونه است ؟

دندانپزشک ابتدا با ژل مخصوص محافظ لثه ، تمام لثه اطراف دندانهای جلو را به منظور محافظت می پوشاند. لب بیمار نیز به وسیله دهان بازکن مخصوص کنار زده شده و کاملا محافظت می شود. سپس ژل مخصوص بلیچینگ با دقت روی سطوح بیرونی دندان های جلو گذاشته می شود و بعد از آن با دستگاه مخصوص بلیچینگ که تولید اشعه با فرکانس بالا و آبی رنگی می کند. به ژل گذاشته شده روی دندان ها اشعه تابانده می شود. و این عمل با دقت لازم چند مرتبه تکرار می شود. این اشعه باعث فعال شدن زیاد ژل بلیچینگ و تاثیر سریع آن می شود بطوری که در یک جلسه حدودا یک ساعته ، درمان بلیچینگ با موفقیت به اتمام می رسد.

مقایسه سفیدکردن لیزری دندان با بلیچینگ

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

مراقب های لازم بعد از بلیچینگ

درمان سفید کردن دندان‌ها باعث متخلخل شدن آنها می‌شود و دندان‌ها بلافاصله پس از درمان به شدت مستعد لکه شدن هستند. توصیه‌های زیر را تا 48 ساعت پس از درمان رعایت کنید تا سفیدی و درخشندگی دندان‌ها را حفظ کنید. نوشیدنی‌های تیره رنگی مانند چای، قهوه، کوکا، شراب یا هر گونه نوشابه رنگی نیاشامید. دندان‌ها رنگ را تا سه روز پس از درمان جذب می‌کند. خوراکی‌هایی مانند انگور، گوجه فرنگی، گیلاس، تمشک، شاه توت، خردل، سس اسپاگتی، سویا سس، بلوبری و مافین بلوبری، خورش‌ها و سوپ‌های تیره رنگ، شکلات تلخ، یخمک و بستنی یخی میل نکنید.

اگر هر یک از خوراکی‌های فوق را در چند روز نخست پس از سفید کردن دندان‌ها میل کردید. بلافاصله دندان‌ها را مسواک بزنید و دهان را شستشو دهید.
فکر کنید که چه موادی یک پیراهن سفید را لک می‌کند. همان‌ها دندان‌ها را نیز لکه می‌کند. از نوشیدن مایعات خیلی داغ یا سرد نیز خودداری کنید. چون دماهای بسیار بالا یا پایین باعث انقباض و انبساط دندان می‌شود و به لکه‌ها اجازه نفوذ می‌دهد. استعمال سیگار دندان‌ها را لکه می‌کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاربردهای لیزر در مراقبت از دهان و دندان

محدودیت های درمان با لیزر دندان

عوامل ایجاد تغییر رنگ دندان

سوالی دارید? چت در واتساپ