آشنایی با مراحل انجام جرم‌گیری و بروساژ دندان‌

در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان مراحل انجام جرم‌گیری و بروساژ دندان‌ را مورد بررسی قرار می دهیم.

معاینه فیزیکی

در این مرحله دندانپزشک با استفاده از یک آینده کوچک، سطح و اطراف تمام دندان‌ها و لثه‌های شما را بررسی می‌کند تا هر گونه علائم ژنژیویت (التهاب خفیف لثه) یا سایر مشکلات دندان و لثه را تشخیص دهد.

حذف پلاک و جرم

در اینجا دندانپزشک از طریق تصاویری که در آینه کوچک خود می‌بیند، پلاک‌ها و جرم موجود بر روی سطح دندان‌ها، اطراف خط لثه و بین دندان‌ها را به وسیله ابزاری به نام جرم‌گیر (اسکیلر) تمیز می‌کند. در زمان کار با این دستگاه، شما صدای شدید و گوش‌خراشی را می‌شنوید، اما این کاملاً عادی است و جای نگرانی ندارد. در این مرحله ما پلاک‌ها را تمیز می‌کنیم تا بعداً به جرم‌های سخت دندان تبدیل نشوند.

تمیز کردن با خمیر دندان ساینده

پس از آنکه جرم دندان‌ها و اطراف لثه به‌طور کامل تمیز شد، دندانپزشک دندان‌های شما را با یک مسواک برقی پُرقدرت مسواک می‌زند. این دستگاه هم صدای سایش گوش‌خراشی تولید می‌کند که ممکن است برای شما ترسناک باشد. اما این ابزار، وسیله بسیار خوبی برای جرم‌گیری و تمیز کردن عمقی دندان‌ها است و هر گونه جرم یا لکه‌ای که از مرحله قبل باقیمانده باشد را تمیز می‌کند.

مقایسه سفیدکردن لیزری دندان با بلیچینگ| طرح لبخند اصفهان

نخ دندان تخصصی

حتی اگر شما عادت به کشیدن نخ دندان به‌طور منظم نداشته باشید، از این نخ دندان حرفه‌ای و تخصصی نمی‌توانید صرف نظر کنید. در این مرحله دندانپزشک با استفاده از نخ دندان فاصله بین دندان‌های شما را به‌طور کامل تمیز کرده و هر گونه لکه یا جرم باقیمانده در این قسمت که ممکن است باعث خونریزی از لثه‌های شما شود را حذف می‌کند.

شستشو

در این مرحله شما دهان خود را به‌طور کامل می‌شویید تا جرم‌ها و آلودگی‌هایی که در دهان وجود دارد، تمیز شود. دندانپزشک معمولاً یک مایع حاوی فلوراید برای شستشوی دهان به شما می‌دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

تیمار فلوراید

آخرین مرحله از فرایند جرم‌گیری و تمیز کردن دندان‌ها، تیمار فلوراید می‌باشد. در اینجا از فلوراید به عنوان یک عامل محافظ برای دندان‌های شما استفاده می‌شود که تا چند ماه بعد به مقاومت بیشتر دندان‌ها در برابر پوسیدگی کمک می‌کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عوارض تشکیل پلاک دندانی

روش های مختلف طراحی لبخند

نکاتی برای اصلاح طرح لبخند

سوالی دارید? چت در واتساپ