فرنکتومی لینگوال زبان با لیزر برای ارتودنسی

فرنکتومی لینگوال زبان با لیزر برای ارتودنسی

فرنکتومی زبانی با لیزر یک روش دندانپزشکی است که از لیزر برای از بین بردن یا اصلاح فرنول زبانه استفاده می کند ، باند بافتی که زبان را به کف دهان وصل می کند. این روش در ارتودنسی به طور فزاینده ای محبوب می شود ، زیرا می تواند به انواع مختلفی از موضوعات مربوط به عملکرد و موقعیت یابی زبان کمک کند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان فرنکتومی لینگوال زبان با لیزر برای ارتودنسی را مورد بررسی قرار می دهیم.

به طور سنتی ، یک فرنکتومی زبانی با استفاده از پوست سر یا قیچی برای برش فرنوم انجام شود. با این حال ، این رویکرد می تواند برای بیمار ناراحت کننده باشد ، ممکن است به بخیه نیاز داشته باشد و می تواند منجر به بهبودی طولانی تر شود. از طرف دیگر ، فرنکتومی لیزر زبانی ، چندین مزیت ارائه می دهد ، از جمله:

حداقل درد و ناراحتی:

فناوری لیزر امکان از بین بردن دقیق بافت را فراهم می کند ، بدون اینکه به بافت اطراف آسیب برساند. این بدان معنی است که خونریزی کمتری ، درد کمتری و زمان بهبودی سریعتر وجود دارد.

زمان بهبودی سریعتر:

استفاده از لیزرها بافت را از بین می برد و این باعث می شود خونریزی و سرعت بخشیدن به روند بهبودی کاهش یابد. بیماران به طور معمول ناراحتی کمتری را تجربه می کنند و بهبودی می تواند طی روزها و نه هفته ها رخ دهد.

دقت بهبود یافته:

فرنکتومی زبانی لیزر امکان کاهش و برش های بسیار دقیق را فراهم می کند ، که می تواند نتیجه روش را بهبود بخشد و خطر عوارض را به حداقل برساند.

کاهش خطر ابتلا به عفونت:

از آنجا که لیزر با کاهش آن ، بافت را کاهش می دهد ، خطر عفونت کاهش می یابد.

بیماری های دندانی قابل درمان با لیزر | لیزر دندان اصفهان

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بیمار به یک فرنکتومی زبانی نیاز داشته باشد ، از جمله:

مشکل در صحبت کردن یا بلع:

در بعضی موارد ، یک دیوانه وار پیچیده یا کوتاه می تواند حرکت زبان را محدود کند و صحبت کردن به روشنی یا بلعیدن غذا را دشوار می کند.

مسائل ارتودنسی:

یک فرنوم زبانی که خیلی محکم یا کوتاه است نیز می تواند بر موقعیت دندان ها تأثیر بگذارد و دستیابی به تراز مناسب را دشوار می کند. فرنکتومی زبانی لیزر می تواند به رفع این مسئله و بهبود نتیجه درمان ارتودنسی کمک کند.

مشکلات شیردهی:

در نوزادان ، یک فرنوم محکم یا کوتاه می تواند شیردهی را دشوار کند ، زیرا این امر می تواند بر توانایی کودک به درستی تأثیر بگذارد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

آپنه خواب:

در بعضی موارد ، یک دیوانه محکم یا کوتاه می تواند به آپنه خواب کمک کند ، شرایطی که در آن تنفس متوقف می شود و در هنگام خواب شروع می شود.

اگر برای اهداف ارتودنسی یا سایر اهداف ، فرنکتومی زبانی لیزر را در نظر دارید ، مهم است که در مورد این روش با یک متخصص دندانپزشکی واجد شرایط بحث کنید. دندانپزشک یا ارتودنسی شما می تواند نیازهای فردی شما را ارزیابی کند و بهترین دوره درمانی را برای وضعیت شما توصیه کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بیماری های دندانی قابل درمان با لیزر

مزایای درمان دندان با لیزر

درمان سندرم سوزش دهان با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ