بررسی عوامل خونریزی لثه در کودکان

مهم ترین علت خونریزی های لثه در کودکان را می توان وجود بیماری لثه بیان کرد که در اثر عدم حذف پلاک ها از روی دندان ها به وجود می آید. با توجه به این که گاهی خونریزی در ناحیه لثه در کودکان می تواند بر اثر دلایل جدی و مهم باشد لازم است به سرعت مورد بررسی قرار گیرد. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر عوامل خونریزی لثه در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

مسواک جدید

استفاده از مسواک هایی با موی سفت می تواند باعث آسیب به لثه و خونریزی آن در کودکان شود. بنابراین در خرید مسواک برای کودکان لازم است میزان سفت بودن آن را کنترل نمایید. همچنین توجه داشته باشید که کودکتان با فشار زیاد مسواک نزند تا آسیبی به لثه وارد نشود.

آسیب دیدگی

این آسیب ها می توانند بر اثر ترومای ناشی از ضربه، اجسام خارجی، تمیز کردن لای دندان ها، مسواک زدن نامناسب، استفاده از نخ دندان به صورت نامناسب، تحریک ناشی از اسید ها و یا مواد شیمیایی در مواد غذایی و داروها و … باشد.

نخ دندان

اگر کودک شما به تازگی شروع به استفاده از نخ دندان کرده باشد احتمال خونریزی لثه وجود خواهد داشت. این موضوع می تواند به علت بی احتیاطی در استفاده از نخ دندان و یا استفاده نامناسب از آن باشد.

درمان و رفع پوسیدگی دندان با لیزر | لیزر دندانپزشکی اصفهان

اختلالات خونی

یکی از مهم ترین علل خونریزی لثه در کودکان می تواند اختلالات انعقاد خون، هموفیلی، کاهش عامل انعقادی و سرطان خون باشد. به همین دلیل اگر خونریزی در ناحیه لثه ادامه دار باشد لازم است تمام این موارد مورد بررسی قرار گیرند.

اختلالات سیستمیک

برخی اختلالات سیستمیک مانند اختلال کلیوی، کبدی، قلبی، عروقی و دیابت می تواند منجر به خونریزی در ناحیه لثه در کودکان شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر

خونریزی لثه بعد از جراحی دندان

ممکن است بعد از جراحی دندان شاهد خونریزی در ناحیه لثه باشید. هنگامی که خونریزی لثه بعد از جراحی دندان به وجود می آید بعد از زمان کوتاهی در محل آن لخته خون به وجود می آید که از خونریزی بیشتر جلوگیری می کند. برای این که بتوانید از خونریزی را بعد از جراحی دندان کنترل نمایید بهتر است از کار هایی که گفته خواهد شد کمک بگیرید.

  • استفاده از چای کیسه ای
  • محدود کردن فعالیت بدنی
  • استفاده از عصاره چای سبز
  • عدم استفاده از سیگار
  • استفاده از دو بالش در زیر سر به هنگام خواب

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت جراحی لثه با لیزر ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

درمان تحلیل لثه با لیزر

برداشتن کیست و ضایعات دهانی با لیزر

دلایل بروز خونریزی در لثه

سوالی دارید? چت در واتساپ