بررسی علل ایجاد لبخند لثه ای

بر طبق تحقیقات، چندین دلیل باعث وجود لبخند لثه ای میشوند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان علل ایجاد لبخند لثه ای را مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت در رشد دندان ها

گاهی اوقات روش رشد دندان های اصلی شما باعث به وجود آمدن لبخند لثه ای میشوند. با اینکه این برای هر فردی متفاوت است اما یک بررسی در سال 2014 نشان دادن که این مشکل میتواند ارثی باشد. اگر لثه ی شما بخش زیادی از دندان را پوشش بدهد – وضعیتی که به آن فوران منفعل میگویند – نیز میتواند منجر به لبخند لثه ای شود.

اگر دندان های جلویی شما خیلی رشد کرده و یا بیش از حد رشد کرده باشند، ممکن است منجر به رشد بیش از حد لثه ها نیز شده باشند. این شرایط به عنوان اکستروژن دندانه آلوئولار شناخته می شود. لبخند لثه ای به همچنین می تواند به دلیل یک بیماری به نام “رشد بیش از حد فک بالا” رخ دهد. این زمانی است که استخوان های فک بالایی شما بلندتر از طول معمول خود می شوند.

طرح لبخند اصفهان | لیزر دندانپزشکی اصفهان

اختلاف لب ها

اگر لب بالایی شما از لب پایینی نازک تر باشد هم میتوانید به لبخند لثه ای دچار شوید. و البته اگر لب های شما بیش از حد باز میشوند – یعنی زمان خندیدن زیادی کش می آیند – هم میتوانید دچار مشکل لبخند لثه ای شوید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

دارو

برخی از داروها و درمان ها نیز میتوانند باعث رشد بیش از حد لثه ها شوند. به این موقعیت “هیپرپلازی لثه” میگویند. داروهایی که از تشنج جلوگیری می کنند، سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف میکنند و یا فشار خون بالا را درمان می کنند، می توانند باعث رشد بیش از حد لثه ها شوند. در این موارد، باید نسبت به درمان این مشکل اقدام کنید. اگر درمان را نادیده بگیرید، رشد بیش از حد لثه ها ممکن است به بیماری های پریودنتال منجر شود.

برنامه­ های درمانی برای لیفت لثه شامل مواردی مانند جراحی فک و صورت برای تغییر موقعیت استخوان فک، عمل جراحی تغییر موقعیت لب، استفاده از بوتاکس، برداشتن عضلات و مورد دیگری است که بیشتر به نفع ماست: لیزر درمانی برای لبخند لثه ای!

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاربرد انواع لیزر دندان در ارتودنسی

روش های درمان خونریزی لثه

آشنایی با اثرات فرنوم زبانی

سوالی دارید? چت در واتساپ