بررسی روش کارکرد LANAP

جراحی سنتی لثه از گذشته است. با روش اتصال جدید با کمک لیزر (LANAP)، پریودنتیست شما از لیزر برای هدف قرار دادن و برداشتن بافت های بیمار استفاده می کند. این بدان معنی است که شما نیازی به نگرانی در مورد چاقوی جراحی و برداشتن دردناک بافت لثه نخواهید داشت. در عوض، LANAP یک روش بسیار کم تهاجمی با زمان بهبودی سریع‌تر ارائه می‌کند. در ادامه این مطلب سایت دکتر حسین برجیان متخصص جراحی لثه با لیزر روش کارکرد LANAP را مورد بررسی قرار می دهیم.

مروری بر رویه LANAP

متخصص مراقبت های بهداشتی شما:

  • لثه های خود را بررسی کنید تا سطح درمان مورد نیاز برای هر دندان را تعیین کنید
  • از لیزری استفاده کنید که اساساً باکتری های بد و عامل عفونت را منفجر می کند
  • برای از بین بردن تارتار بیماری زا از جرمگیر اولتراسونیک و سایر ابزارها استفاده کنید
  • دوباره از لیزر برای اتصال بافت لثه به ریشه استفاده کنید
  • برای جلوگیری از تشکیل تارتار جدید (تنظیم اکلوزال) بخشی از سرویس دندان را آسیاب کنید.

LANAP چقدر طول می کشد؟

این عمل بسته به میزان بیماری لثه تقریباً یک ساعت طول می کشد. بسته به وسعت بیماری لثه، می توانید این روش را در یک یا دو ویزیت کامل کنید.

زمان ریکاوری از LANAP

پس از آن، بیمار می تواند روز خود را به طور معمول با کمترین درد انجام دهد. هیچ بخیه ای برای نگرانی وجود ندارد و هیچ ناراحتی پایداری وجود ندارد. در واقع، زمان بهبودی حدود 24 ساعت است، بسیار سریعتر از 2 تا 4 هفته جراحی سنتی لثه.

باورهای نادرست در مورد LANAP

افسانه های متعددی در مورد LANAP وجود دارد که ممکن است شما را نگران کند یا در اثربخشی درمان شک کنید. در اینجا آنها هستند تا بتوانید از آنها اجتناب کنید:

هر دندانپزشکی می تواند روش LANAP را انجام دهد

فقط پریودنتیست ها و دندانپزشکان آموزش دیده و واجد شرایط می توانند از لیزر LANAP بر روی بیماران استفاده کنند. آنها تحت یک فرآیند آموزشی فشرده و طولانی مدت هستند که در موسسه دندانپزشکی لیزری پیشرفته اتفاق می افتد. دندانپزشکان با نظارت فراوان و استانداردهای دقیق، سایر دندانپزشکان را در مورد این روش آموزش می دهند. در پایان آموزش گواهی مهارت LANAP را دریافت می کنند.

LANAP گران است

هزینه LANAP تقریباً به اندازه جراحی سنتی لثه است. علاوه بر این، پول از دست رفته از دوره های نقاهت به دلیل جراحی سنتی لثه ممکن است LANAP را از نظر مالی گزینه معقول تری تبدیل کند.

عوارض و معایب درمان لثه با لیزر | جراحی لثه با لیزر

هر لیزری را می توان برای LANAP استفاده کرد

لیزرهای مختلف کارهای متفاوتی انجام می دهند. LANAP از یک لیزر بسیار خاص به نام PerioLase MVP-7 برای درمان بیماری لثه استفاده می کند. این لیزر تنها لثه های بیمار را هدف قرار می دهد و با حفظ بافت سالم، باکتری های بد را از بین می برد. برای این روش نمی توان از لیزر دیگری استفاده کرد.

LANAP خطرناک است

به خاطر داشته باشید که در هر روش پزشکی خطرات ذاتی وجود دارد، متخصص مراقبت های بهداشتی شما قبل از شروع جراحی با شما درمورد آنها صحبت می کند تا کاملاً مطلع شوید. با این حال، LANAP از لیزر ایمن و تایید شده توسط FDA استفاده می کند که فقط با باکتری های مضر در تعامل است. خطر تشعشع یا تداخل با سایر داروها نیز وجود ندارد. ممکن است لازم باشد قبل از عمل عکسبرداری با اشعه ایکس انجام دهید، اما خطر در آنجا نیز حداقل است.

مزایای LANAP چیست؟

برای یادآوری، مزایای بی شماری LANAP نسبت به جراحی سنتی لثه وجود دارد. خونریزی کمتری وجود دارد زیرا از چاقوی جراحی یا بخیه استفاده نمی شود. در نتیجه، درد کمتر و حساسیت کمتری نسبت به دندان های شما وجود دارد. بعلاوه، خطر کمتری برای عفونت بعد از عمل وجود دارد. تورم و از دست دادن لثه نیز حداقل است. با LANAP، می‌توانید خیلی سریع‌تر به زندگی عادی خود بازگردید و لثه‌های شما نه تنها به خودی خود بهبود می‌یابند، بلکه به طور طبیعی استخوان اطراف دندان‌هایتان را که آنها را در جای خود نگه می‌دارد، بازسازی می‌کنید.

معایب برای LANAP

تنها نقطه ضعف LANAP این است که اگر بیماری پریودنتال شما خیلی پیشرفته باشد، ممکن است درمان برای شما مناسب نباشد. در این موارد، شما باید تحت روش‌های جایگزین قرار بگیرید که ممکن است شامل برداشتن و جایگزینی دندان‌ها باشد. به همین دلیل است که اگر مشکوک به بیماری لثه هستید، باید فوراً با دندانپزشک خود صحبت کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز جراحی لثه با لیزر

اگر بیماری لثه را نادیده بگیرید چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که ممکن است به نظر برسد که پریودنتیت فقط مشکلات زیبایی ایجاد می کند و می توان آن را نادیده گرفت، اما دور از ذهن است. پریودنتیت درمان نشده می تواند منجر به از دست دادن دندان و حتی بیماری های جدی شود. با پیشرفت بیماری لثه، باکتری ها می توانند وارد جریان خون شوند و بر اندام های شما تأثیر بگذارند. این می تواند شرایطی مانند بیماری کلیوی و قلبی را بدتر کند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که پریودنتیت می تواند به سایر بیماری های جدی سلامت نیز اشاره کند. مهم است که با پزشک خود در مورد بیماری لثه و معنای آن برای سلامت کلی شما صحبت کنید.

آیا LANAP برای من مناسب است؟

LANAP یک راه حل ساده ارائه می دهد که می تواند به طور طبیعی سلامت لثه شما را بازیابی کند، به شرطی که بیماری لثه شما خیلی پیشرفته نباشد. عملاً هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد و بهبودی سریع به این معنی است که می توانید به سرعت به زندگی سالم تر و بهتری بازگردید. نیازی به رنج بردن از جراحی سنتی لثه نیست. یک پریودنتیست واجد شرایط آموزش دیده پیدا کنید و در اسرع وقت درباره درمان احتمالی صحبت کنید.

توجه :


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بایدها و نبایدها در بهبودی پس از جراحی لثه با لیزر

پاسخ به سوالات در مورد لیزر دندانپزشکی

درمان پریودنتیت به روش LANAP

سوالی دارید? چت در واتساپ