بررسی روش های مختلف بلیچینگ دندان

در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان لیزر دندانپزشکی اصفهان روش های مختلف بلیچینگ دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

بلیچینگ در خانه (bleaching home)

دندانپزشک ابتدا از دندان های فک بالا و پایین قالب گیری می‌کند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به بیمار تحویل می‌دهد در هر تری فضاهایی وجود دارد که ماده بلیچینگ بر روی آن قرار می‌گیرد.

اول باید دندان ها را کاملا مسواک زده و با نخ دندان، دندان ها را تمیز کرده و یک قطره از ژلی که پزشک داده را روی حفره هایی که بر روی تری قرار دارد می‌گذاریم و بعد تری را بر روی دندان قرار می‌دهیم و اگر اضافات از ژل بلیچینگ بیرون زده بود با مسواک خشک پاک می‌کنیم سفید شدن لثه در در این مرحله طبیعی است و 5 الی 10 دقیقه طول می‌کشد این علامت یعنی که دفعه بعد مواد ژل دندان را کمتر روی تری قرار دهیم. کلا تری را فقط 15 دقیقه روی دندان قرار می‌دهیم بیشتر از آن تاثیر ندارد.

و بعد از این زمان تری را با اب سرد می‌شوریم و در جای خشک قرار می‌دهیم و برای اینکه نتیجه بهتری از ژل سفید کننده حاصل شود در دو نوبت این کار را انجام می دهیم که یکی از ابتدای روز و دیگری در انتهای شب قبل از خواب استفاده شود.

بلیچینگ در مطب:

در روش سفید کردن دندان در مطب اول پزشک از ماده محافظت شده استفاده می‎‌کند به طور کلی تمام شیارهایی که به دور دندان قرار دارد گرفته می‌شود. بعد اشعه لایت گرفته می‌شود تا ماده محافظه شده سفت شود سپس مواد سفید کننده با غلظت بالا روی دندان ها گذاشته می‌شود. این ماده موثر گاهی اوقات به صورت شیمیایی فعال می‌شود گاهی هم با نور و بعضی اوقات با گرما و این ها فرق چندانی باهم ندارند.

هزینه بلیچینگ با این روش با روش بلیچینگ در منزل کمی متفاوت است و حتی می‌توان بلیچینگ در مطب را به صورت لیزر انجام داد. که تمام مراحل بلیچینگ در مطب را انجام می‌دهیم با این تفاوت که وقتی ماده سفید کننده با غلظت مناسب را روی دندان قرار می دهیم لیزر با طول موج 830 تا 910 نانومتر را قرار می‌دهیم تا مواد موجود در داخل ژل را فعال کند.

بهترین کاری که یک فرد می‌تواند بعد از انجام بلیچینگ انجام دهد تا ماندگاری بهتری نصیبش شود مسواک زدن است که بهتر است مدام تکرار شود.

مقایسه سفیدکردن لیزری دندان با بلیچینگ| طرح لبخند اصفهان

بهترین روش برای سفید کردن دندان ها

علم زیبایی بر این باور است که بهترین نتیجه وقتی رقم می‌خورد که این دو روش در کنار هم انجام شود. یعنی اول بلچینگ در مطب و بعد در منزل انجام شود.

ماندگاری بلچینگ دندان ها

بعد از بلچینگ دندان ها تا چه مدت سفید میماند یا مراقبت ها بعد از بلچینگ چیست؟

این موضوع بستگی به عوامل زیردارد:

  • جنس دندان ها
  • رژیم غذایی
  • رعایت بهداشت و دندان
  • نوع و جنس و کیفیت و برند مواد بلیچینگ

رژیم غذایی معین:

کمتر از غذاها و نوشیدنی های رنگ دار ( مانند قهوه و چای استفاده شود) این کمک می‌کند تا دندان ها تا مدت طولانی تری سفید بماند. در ضمن بلیچینگ درمانی نیس که به طور دائم باشد هر چند وقت یکبار باید تکرار شود تا رنگ دندان ها دائمی سفید بمانند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان لیزر دندانپزشکی اصفهان

قبل از انجام بلچینگ:

قبل از بلچینگ باید دندان های پوسیده ترمیم شوند. در ضمن این را هم باید بدانیم که بلیچینگ روی پرکردگی ها و روکش ها و لمینت ها و نواحی زرد ریشه ناشی از تحلیل تاثیری ندارد و قبل از بلیچ انجام جرم گیری در صورت وجود جرم و بروساژ تاثیر بهتری دارد. تمام این توضیحات مواردی از سوال جواب بیمار از پزشک است که مراجعه کننده تمام این ها در ذهنش سوال است.

 

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

جایگاه درمان با لیزر دندانپزشکی در آینده

پرینت سه بعدی در ساخت کامپوزیت و لمینت دندان

انواع روش های ارتودنسی دندان

2 دیدگاه.

  • درمان بلیچینگ خیلی خوب و و بدون نقص داشتم و بعد از درمانم هیچ حساسیت دندانی نداشتم

  • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
    با سلام و سپاس از حسن انتخاب و اعتماد شما، با آرزوی سلامتی برای شما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ