بررسی روش های درمان خونریزی لثه

در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان روش های درمان خونریزی لثه را مورد بررسی قرار می دهیم.

علائم وجود خونریزی در لثه

با توجه به این که خونریزی لثه بر اثر چه علتی به وجود آمده باشد، می تواند علائم و درمان های مختلفی داشته باشد.

  • سست و لق شدن دندان ها
  • حساسیت دندان ها
  • درد کم و یا متوسط در ناحیه دهان و به خصوص اطراف لثه
  • التهاب لثه ها
  • تورم لثه ها
  • بوی بد دهان
  • درد و ناراحتی زمان غذا خوردن

درمان خونریزی لثه در بارداری

در دوران بارداری لثه ها بسیار حساس، متورم و قرمز می شوند. و ممکن است هنگام مسواک زدن و یا استفاده از نخ دندان دچار خونریزی شوند. از دلایل آن می تواند تغییرات هورمونی باشد که غشا مخاطی و سینوس ها را مسدود کرده و باعث خونریزی می شود. برای رفع این مشکل بهتر است در دوره بارداری تحت نظر پزشک باشید. بهداشت دهان و دندان را رعایت کرده، استفاده از دهان شویه را فراموش نکنید و در نهایت رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

رژیم غذایی مناسب در بارداری یکی از مهم ترین مسائل می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر می خواهید از مشکلات لثه در این دوران در امان باشید لازم است مصرف قند ها را محدود کرده و به جای آن از مواد غذایی که حاوی کلسیم و انواع ویتامین باشد، استفاده کنید.

درمان خانگی خونریزی لثه

در برخی مواقع اگر خونریزی لثه مربوط به بیماری های داخلی، التهاب و عفونت لثه نباشد می توان آن را با روش های خانگی درمان کرد. در این مواقع میتوانید از روغن سیاه دانه یا میخک استفاده نمایید.برای این کار چند قطره روغن را بر روی لثه بمالید و ماساژ دهید.

تشخیص علائم و درمان بیماری های لثه با لیزر | جراحی لثه با لیزر

جرم گیری دندان برای درمان خونریزی لثه

همان طور که گفته شد یکی از عمده دلایل خون ریزی لثه وجود باکتری های فعال بر روی دندان ها می باشد که اگر به موقع از روی دندان ها پاک نشوند می توانند عواقب جدی تری به دنبال داشته باشند. از همین رو لازم است به موقع اقدام به حذف این پلاک ها از روی دندان ها نمود. یکی از راه های حذف باکتری های موجود از روی دندان ها جرم گیری دندان می باشد. جرم گیری دندان تمام باکتری های موجود که بر روی دندان ها وجود دارند را از بین برده و از پیشروی آن ها بر روی لثه جلوگیری می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

خمیر دندان مخصوص خونریزی لثه

انتخاب بهترین نوع خمیردندان گاهی اوقات می تواند باعث سردرگمی شما شود. نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که خمیر دندان فقط یک مکمل برای از بین بردن کامل پلاک فیزیکی با مسواک و نخ دندان است. محصولاتی از این قبیل می توانند کمک کننده باشند. اما برای رفع مشکل هیچوقت به آنها اعتماد نکنید.

درمان خونریزی لثه با لیزر

استفاده از لیزر به عنوان یکی از درمان های نوین در حوزه دندانپزشکی می باشد. در برخی مواقع میزان بافت های عفونی موجود بر روی دندان ها و لثه بیش از حد معمول میباشد. به طوری که نمیتوان آن را با روش هایی مانند جرم گیری از بین برد، از لیزر استفاده می کنند.

استفاده از لیزر برای درمان خونریزی لثه را می توان یکی از بی خطر ترین روش های درمانی معرفی کرد که تورم لثه را از بین برده و سرعت بهبودی را نیز به صورت چشمگیری افزایش می دهد. برای این کار بعد از پاکسازی سطح دندان و لثه از جرم، لیزر را به صورت متناوب بر روی آن می تابانند. در واقع با این کار هم لثه ضدعفونی می شود و هم عمل خونرسانی و ساخت و ساز در لثه بهبود می یابد.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزیت های ترمیم دندان با لیزر

تشخیص علائم و درمان بیماری های لثه با لیزر

کاربرد انواع لیزر دندان در ارتودنسی

سوالی دارید? چت در واتساپ