بررسی روشهای درمان لبخند لثه ای

اگر شما فکر می کنید که لبخند لثه ای یا لبخند لثه نما دارید. با دندان پزشک خود برای تایید وجود مشکل و راهکارهای درمانی ممکن از جمله عمل زیبایی لثه صحبت کنید. در این حالت دندان پزشک وضعیت دهان، دندان ها و لثه های شما را برای تعیین مقدار اضافی نمایش لثه و دلایل احتمالی مربوط به آن مانند کوتاه بودن دندان ها را بررسی می کند. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان روشهای درمان لبخند لثه ای را مورد بررسی قرار می دهیم.

این معاینه همچنین می تواند با قالب گیری سنتی یا دیجیتال از دندان ها و لثه ها قبل از تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای همراه باشد. علاوه بر این برای بررسی های بیشتر ممکن است نیاز به تهیه عکس رادیولوژی از ریشه های دندان و استخوان فک وجود داشته باشد.

اگر شما از مشکلات جدی لبخند لثه نما رنج می برید. دندان پزشک می تواند شما را به یک متخصص همچون پریودنتیست، متخصص ارتودنسی یا یک جراح دهان به منظور بررسی جراحی لثه معرفی کند. در این حالت با توجه به ماهیت مشکل شما، درمان لبخند لثه ای می تواند شامل یک یا چند مورد از اقدامات زیر باشد:

جراحی عقب رفتن لثه (پریودنتال):

لثه برداری (بالا بردن لثه) یا جراحی بلند کردن عاج (بهبود ظاهر لثه و اندکی تغییر شکل استخوان زیر آن) خدماتی است. که برای بالا بردن خط لثه و حذف کردن آن از خط لبخند شما استفاده می شود. انجام این کار در مواردی مناسب است که دندان ها ظاهر کوتاه داشته باشند.

در صورتی که سطح دندان دچار مشکل باشد یا سایر مشکلات زیبایی علاوه بر لبخند لثه ای نیز در بیمار مشاهده شود. دندان پزشکان زیبایی از روکش پرسلاین یا ونیر طراحی شده. برای شما با توجه به اهداف زیبایی مورد نظر استفاده خواهند کرد. جراحی زیبایی لثه با بالا بردن لثه یک عمل جراحی بسیار ساده است. که از طریق ایجاد شکاف یا الکتروکوتر در حالت بی حسی موضعی با استفاده از داروی ضد تشویش یا بدون استفاده از آن انجام می شود.

بلند کردن سطح دندان یک عمل جراحی پیچیده تر در مقایسه با بالا بردن لثه است. برای هر دو حالت، لازم است که دندان پزشک اندازه گیری ها، ارزیابی ها و عکس برداری یا مدل سازی سه بعدی را برای شما انجام دهد. تا به این ترتیب بتوان قبل از عمل جراحی زیبایی لثه برای رفع لبخند لثه ای نتایج حاصل از عمل را به شما نشان داد.

علل ایجاد لبخند لثه ای | طرح لبخند اصفهان

عمل جراحی تغییر موقعیت لب:

با جدا کردن عضلاتی که لب را بالا نگه می دارد دیگر امکان بالا رفتن زیاد لب در هنگام لبخند زدن وجود ندارد. نتایج این عمل جراحی غیر قابل برگشت است و برای افرادی مناسب است. که لب بالای آنها دارای «حرکت زیاد» است. و به همین خاطر هنگام خندیدن لب بیش از حد لازم به سمت بالا حرکت کرده و به این ترتیب بخش زیادی از لثه نمایان می شود. برای مشورت درباره اینکه آیا عمل جراحی تغییر موقعیت لب برای اصلاح لبخند لثه ای شما مناسب است. لازم است با دندان پزشک صحبت کنید.

درمان ارتودنسی:

در صورت نیاز به درمان ارتودنسی از براکت ها برای وارد کردن فشار به دندان ها و حرکت دادن آنها به سمت موقعیت جدیدی که تناسب بهتری با ظاهر لثه ها داشته باشد، استفاده می شود. در صورت نیاز این روش غیر تهاجمی می تواند برای اصلاح طرح لبخند لثه ای و ایجاد طرح لبخند زیبا استفاده شود. و طول دوره درمان در این حالت از چند ماه تا چند سال ادامه دارد.

مزیت دیگر روش درمانی ارتودنسی در این است. که در صورت استفاده آن می توان مشکلات ازدحام و عدم قرارگیری مناسب دندان ها و مشکلات گاز گرفتن دندان ها را نیز بطور همزمان حتی در زمان ارتودنسی اصلاح کرد ضمن اینکه هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای معمولا بالا نمی باشد. اما نکته قابل توجه این است که انجام ارتودنسی در بارداری باید با مشورت پزشک صورت پذیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

جراحی فک:

این روش درمانی توسط یک جراح دهان و آرواره با همکاری یک متخصص ارتودنسی انجام می شود. جراحی زیبایی لثه می تواند برای حرکت دادن فک بالا (ماکسیلا) به سمت بالا و کاهش مقدار دندان و لثه نمایان شده در زمان طرح لبخند زیبا استفاده شود. جراحی زیبایی (پلاستیک) فک یک روش درمانی تهاجمی است اما برای بیمارانی مناسب است که دارای مشکلات مربوط به هماهنگی فک با سایر اعضای صورت و موقعیت عمودی بیش از حد ماکسیلا هستند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عوامل ایجاد تغییر رنگ دندان

روشهای طرح لبخند زیبا

آشنایی با انواع لبخند لثه ای

1 دیدگاه.

  • دندان هام تاج کوتاهی داشت و من اصلا ظاهرشو توی خندیدن دوست نداشتم . لبخند لثه ای من با انجام جراحی بلند کردن عاج دندان توسط جناب دکتر برجیان محترم درمان شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ