درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM

درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM

در این مطلب از سایت مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان نمونه درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM را مطالعه و مشاهده می کنیم.

شرح کیس:

بیمار آقای جوانی بدون هیچگونه سابقه بیماری های پزشکی از طبقه ی سوم یک ساختمان به ارتفاع 9 ونیم متر به پایین سقوط کرده بود. پس از اقدامات تثبیت کننده ی حیات و انواع جراحی های فک و صورت جهت در کنار هم قرار دادن و پیچ کردن استخوان های شکسته ی جمجمه و صورت، به شاخه های V2 و V3 عصب تری ژمو (زوج 5 مغزی) و عصب فاشیال (زوج 7 مغزی) آسیب وارد شده بود. و بیمار توانایی حس و حرکت نیمه ی راست صورت را از دست داده بود. بلافاصله پس از گزارش علائم آنستزی و ترخیص از بستری ،بیمار جهت ترمیم اعصاب آسیب دیده به مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم ارجاع داده شد.

درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM | لیزر دندانپزشکی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان

علائم به حدی شدید بود که علاوه بر از دست رفتن حس نیمی از صورت، اعصاب حرکتی آن نیمه جهت حرکت لبها و بستن چشمها نیز، از کار افتاده بودند. پروتکل لیزر تراپی برای رژنریشن عصب تحت عنوان فوتو بایو مدولیشن PBM بلافاصله با دارو درمانی آغاز گشت. و پس از گذشت دو سیکل ِ 12 جلسه ای با استفاده از پروتکل Dual. یعنی با استفاده از دوطول موج 660 و808 نانومتر ، به همراه درمانهای فیزیوتراپی و نوروفید بک، VAS بیمار از عدد 10 (بی حسی و بی حرکتی مطلق)به صفر (کاملا با حس و حرکت طبیعی) رسید. این درمان بدون نیاز به هیچگونه بی حسی موضعی یا مداخلات جراحی انجام شد. و در انواع آسیبهای عصبی شاخه های زوج 5 و 7 ناشی از تروماها، تصادفات، سقوط و سایر صدمات عصبی ناشی از جراحی های عقل و ایمپلنت و تزریق بی حسی های دندانپزشکی، مورد استفاده قرار میگیرد.

توجه :


نمونه های دیگر : 

درمان سندرم سوزش دهان و زبان با لیزر

جراحی های پیش پروتزی (وستیبولوپلاستی) با لیزر

جراحی ضایعات تحریکی زیر دنچر با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ