جراحی لثه با لیزر جهت درمان پریودنتیت مزمن و بهبود زیبایی

نمونه جراحی لثه با لیزر جهت درمان پریودنتیت مزمن و بهبود زیبایی

در این مطلب از سایت مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان نمونه جراحی لثه با لیزر جهت درمان پریودنتیت مزمن و بهبود زیبایی را مطالعه و مشاهده می کنیم.

بیمار به علت پریودنتیت مزمن و التهاب و خونریزی طولانی مدت از لثه ها و وجود نسبت طول به عرض نامناسب دندانها و مربعی بودن آنها. و با وجود کامپوزیت ونیرهای قبلی با اورهنگ ها و لِج های سرویکالی، به اینجانب ارجاع داده شد. پس از حذف لبه های نامناسب و پله های کامپوزیتی در سرویکال دندانها، انجام 17 واحد جراحی با لیزر تنها در 2 جلسه بدون بخیه و خونریزی و به روش Flap less ، برای بیمار مبتلا به پریودنتیت که دچار ِ التهاب و خونریزی از لثه بود و با وجود سابقه ی دو بار جراحی لثه ی قبلی با روش سنتی تیغ (blade) توسط همکار محترم دیگر ، دچار هایپرتروفی مجدد و مکرر در لثه ها و BOP + میشد، انجام گردید.

جراحی لثه با لیزر جهت درمان پریودنتیت مزمن و بهبود زیبایی | لیزر دندانپزشکی اصفهان

برای بیمار، 16 واحد جراحی لثه CL با لیزر در قدام فک بالا و پایین و یک فرنکتومی لبیال فک پایین جهت جلوگیری از recession لثه و بهبود التهاب مارژینال ژنژیوا در قدام مندیبل، انجام شد. پس از 8 هفته فالو آپ، التهاب و اِدِم لثه ها به شدت کاهش یافته بود. خونریزی از لثه متوقف شده بود و پاپی ها به رنگ صورتی مرجانی تشکیل شده بودند. علاوه بر آن با افزایش نسبت طول به عرض تاج هر دندان، میکرو استتیک بهبود یافت و دنتیشن جهت درمان های زیبایی اصولی، آماده گردید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان

توجه :


نمونه های دیگر : 

درمان سندرم سوزش دهان و زبان با لیزر

جراحی های پیش پروتزی (وستیبولوپلاستی) با لیزر

جراحی ضایعات تحریکی زیر دنچر با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ