بررسی اصلاح طرح لبخند

فرآیند اصلاح طرح لبخند منجر به بهبود ظاهر لبخند شما از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان می شود که برای مثال از این روش ها می توان از روکش دندان، ارتودنسی دندان، کاشتن دندان و سفید کردن دندان نام برد. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان اصلاح طرح لبخند را مورد بررسی قرار می دهیم.

اصلاح طرح لبخند وابسته به اجزای صورت شما همچون نوع پوست، رنگ مو، دندان (رنگ، پهنا، درازا، ظاهر و نمای دندان)، بافت لثه و لب ها است که برای داشتن یک لبخند ایده آل باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. اصلاح طرح لبخند برای افراد به دلایل و انگیزه های مختلف انجام می شود و به این ترتیب با توجه به ملاحظات منحصر به فرد می تواند به صورت سفارشی بر روی هر یک از اجزای مختلف صورت آنها عملیات اصلاحی انجام شود.

به طور کلی میتوان گفت ، طرح لبخند زیبا شامل تمام روش‌های زیبایی برای تصحیح عیوب خنده است. این موارد شامل:

  • شکاف بین دندان‌ها
  • رنگ دندان
  • دندان‌های کوتاه و باریک
  • دندان‌های کج
  • دندان‌های شکسته، لب پریده و فرسوده
  • گونه ها و لب های برجسته
  • رنگ دندان

پرکردگی‌های نقره‌ای یا آمالگام دندان را می‌توان با مواد ترمیم کننده کامپوزیت همرنگ دندان عوض کرد، به علاوه جرمگیری و سفید کردن دندان نیز لکه‌های روی دندان را از بین می‌برد و پس از این عمل دندان‌های کدر و بدرنگ به زیبایی در چهره خواهند درخشید.

علل ایجاد لبخند لثه ای | طرح لبخند اصفهان

منظم کردن و تنظیم فاصله بین دندان‌ها

دندان‌های کج، روی هم قرار گرفته یا فاصله‌دار را می‌توان در صورت لزوم به کمک ارتودنسی و بریس‌های نامرئی صاف و منظم کرد و نقص‌ها را با روکش پوشاند.

نداشتن دندان

کم بودن یک یا چند دندان لبخند را نازیبا جلوه می‌دهد، بر نحوه بسته شدن دهان و جویدن غذا (بایت) تأثیر می‌گذارد و خطر پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهد. بنابراین جایگزینی دندان‌های از دست رفته یکی از بخش‌های ضروری برنامه‌های درمانی بهبود سلامت دهان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. جای خالی دندان‌ها را می‌توان با دندان‌ مصنوعی، بریج یا ایمپلنت دندان پر کرد.

هماهنگی و تعادل

هم اندازه نبودن، لب پریدگی و ترک خوردن دندان‌ها را می‌توان به کمک درمان‌های زیبایی اصلاح کرد. لثه‌های نمایان هنگام لبخند زدن را با بالا بردن آنها پوشاند تا لبخند بیش از پیش جذاب شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

گونه‌ها و لب‌های برجسته‌تر و لبخند

بدشکلی یا اثرهای گذر زمان بر چهره را طی فرایند بهبود طرح لبخند با عمل‌های خاصی مانند ارتودنسی و یا جراحی صورت و استخوان اصلاح و صورت را دوباره جوان کرد.

توجه : این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علل ایجاد لبخند لثه ای

درمان های لبخند لثه ای و لیفت لثه

مزایای درمان لبخند لثه ای با لیزر دندانپزشکی

سوالی دارید? چت در واتساپ