بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان

یکی از تخصصی‌ترین روشهای سفید کردن دندان می‌باشد. بسیاری از افراد هنگام مراجعه به دندانپزشک، از این موضوع شکایت دارند که زردی و غیر طبیعی بودن دندانهایشان حتی با مسواک زدن و روش های خانگی سفید کردن دندان از بین نمی‌رود. چنین تغییر رنگ‌هایی با روش‌های ساده قدیمی و خانگی درمان نمی‌شوند و صرفا تاثیرات این روشها موقتی هستند، بهترین روش در چنین مواقعی، استفاده از بلیچینگ دندان و کمک گرفتن از یک متخصص می‌باشد. با بلیچینگ دندان می توان دندان‌هایی درخشان‌تر و جذاب‌تر داشت.

بلیچینگ دندان از جمله حرفه ای ترین خدمات و درمان های دندانپزشکی است، که به کمک آن رنگدانه های غیرطبیعی که بر روی سطح دندانها چسپیده اند را از بین می‌برند. این شیوه درمانی می‌تواند تمام لکه ها و رنگ های ایجاد شده بر روی دندان های طبیعی را پاک کند. نکته جالبی که درباره بلیچینگ دندان وجود دارد این است که، روکش ها، ترمیم های کامپوزیتی و ایمپلنت های دندانی با کمک این روش، سفید نمی‌شوند. در روش بلیچینگ دندان، چیزی به ساختار دندانها اضافه نمی‌شود و فقط از مواد شیمیایی مخصوص برای سفید کردن دندان استفاده می‌کنند. تاثیر بلیچینگ دندان، بسته به جنس دندان‌ها و همچنین میزان تغییر رنگ و زردی آنها دارد.

بلیچینگ دندان چیست؟ | لیزر دندانپزشکی اصفهان - 
طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

چه زمان نیاز به بلیچینگ دندان داریم؟

تجربه نشان داده است که حتی با وجود مسواک زدن، گاهی اوقات رنگ دندان ها، حتی اگر شده به صورت موقتی، تغییر پیدا می‌کنند. اما در هر صورت یکی از راه های پیشگیری از بروز هرگونه تغییر رنگ مسواک زدن و رعایت نکات بهداشت دهان و دندان است.

ما هر روزه مواد غذایی متنوعی را وارد دهان خود می‌کنیم، بدون اینکه متوجه شویم چه تاثیری بر روی دندان ها و مینای آن ها بر جای میگذارند.


مطالب مرتبط :

روش های مختلف بلیچینگ دندان

روش های جایگزین بلیچینگ دندان‌

مقایسه بلیچینگ دندان در خانه و مطب

سوالی دارید? چت در واتساپ