5 مزیت جراحی لثه با لیزر

لیزرها به دلایل زیادی از جمله جراحی لثه با لیزر به طور مرتب در مراقبت از دندان استفاده می شوند. چه بخواهید از بیماری لثه جلوگیری کنید یا لبخند خود را بهبود بخشید، لیزر بهترین جایگزین برای جراحی های سنتی و تهاجمی است. در این مطلب از سایت مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان 5 مزیت جراحی لثه با لیزر را بررسی خواهیم کرد.

متخصصان ماهر گروه دندانپزشکی باهیا در پیتسبورگ، کالیفرنیا، در رسیدگی به مسائل بهداشت دهان و دندان با استفاده از درمان های لیزری متخصص هستند. جراحی لثه با لیزر ملایم است و نیازی به بخیه ندارد و کمترین زمان از کار افتادگی دارد. اگر به دنبال درمان های جایگزین برای نیازهای دندانی خود هستید، این انتخاب را آسان می کند.

جراحی لثه با لیزر چیست؟

جراحی لثه با لیزر یک جایگزین جراحی مدرن است که در آن از انرژی نور برای بهبود سلامت دهان و لبخند شما استفاده می شود. این روشی است که برای از بین بردن باکتری ها و تحریک رشد استخوان در اطراف دندان های موجود شما استفاده می شود. لیزر دندانپزشکی حساسیت مفرط، بیماری لثه و پوسیدگی دندان را درمان می کند و حتی می تواند بافت لثه را برای کاهش لبخند لثه ای تغییر شکل دهد.

اهداف جراحی لثه با لیزر معکوس کردن اثرات مخرب باکتری ها و کمک به حفظ سلامت دهان است. مزایای بسیار دیگری نیز وجود دارد.

کمتر تهاجمی

جراحی با لیزر نسبت به روش های قدیمی تر جراحی لثه بسیار کم تهاجمی است. جراحی سنتی لثه به ابزارهای پزشکی نیاز دارد که در بافت لثه تکه تکه می شوند و زخم های دردناکی باقی می ماند که نیاز به بخیه و زمان التیام دارند. از آنجایی که لیزر هرگز به بافت لثه شما نمی زند، خطر عفونت، حساسیت و خونریزی بعد از عمل را کاهش می دهد. این همچنین به این معنی است که خطر عوارض کم است. از آنجایی که لیزر درمانی بسیار ملایم است، بسیاری از بیماران ترس کمتری برای رفع مشکلات دهان و دندان خود دارند.

پر کردن دندان با لیزر | لیزر دندانپزشکی اصفهان

بیماری لثه را درمان می کند

ژنژیویت در صورت عدم درمان به موقع منجر به بیماری لثه می شود و اگر بیماری لثه هرگز درمان نشود منجر به از دست دادن دندان می شود. بیماران مبتلا به بیماری پیشرفته لثه می توانند با این لیزر درمانی دندان های طبیعی خود را نجات دهند. بیماری لثه شما را با باکتری های عمیقی مواجه می کند که تمیز کردن منظم دندان نمی تواند آنها را برطرف کند. لیزر احتمال بیشتری دارد که تمام باکتری های مضر را از بین ببرد، حتی زمانی که آنها در جیب های عمیق گیر کرده باشند.

لبخند را بهبود می بخشد

دندان های سفید صاف به شما کمک می کند تا در لبخند خود اعتماد به نفس داشته باشید. لثه ها نیز نقش مهمی در عزت نفس شما دارند. آیا دندان های شما “کوتاه” هستند یا فکر می کنید لبخند شما خیلی “لثه ای” است؟ اگر احساس می کنید نسبت بافت لثه به دندان نامتعادل است، می تواند شما را نسبت به لبخند خود آگاه کند. جراحی لثه با لیزر شکل لثه‌های شما را مشخص می‌کند و بافت اضافی را کوتاه می‌کند و لبخند زیبایی را که همیشه می‌خواستید به شما می‌دهد.

لیزرها دقیق هستند

هیچ بافت لثه سالمی در طی جراحی لثه با لیزر آسیب نمی بیند. متخصصان دندانپزشکی از لیزر برای تعمیر بافت آسیب دیده و تحریک رشد بافت جدید و سالم استفاده می کنند. این روش فوق العاده دقیق و دقیق است. خود لیزر بافت لثه سالم را از بافت لثه مضر متمایز می کند. علاوه بر این، روی استخوان ها یا دندان ها تأثیر نمی گذارد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان

بهبودی سریع

جراحی های سنتی لثه نیازمند هفته ها بهبودی است که شامل درد، تورم و رژیم غذایی مایع می شود. زمان بهبودی برای جراحی لثه با لیزر 24 ساعت طول می کشد و بیماران معمولاً فقط ناراحتی خفیفی را احساس می کنند. از آنجایی که هیچ گونه برش یا دوختی وجود ندارد، فرآیند لیزر بازیابی سریع را با حداقل زمان خرابی ارائه می دهد. با استفاده نکردن از ابزارهای جراحی سنتی مانند چاقوی جراحی، پزشک بافت کمتری را برمی دارد و باعث درد، خونریزی و التهاب کمتری می شود.

توجه :


مطالب پیشنهادی: 

جرم گیری پریودنتال با لیزر و روت پلنینگ

بهبود درمان دهان و دندان با لیزر دندانپزشکی

سفید کردن دندان با لیزر

2 دیدگاه.

  • راستییان
    30 آبان 1402 4:37 ب.ظ

    مشکل لبخند لثه ای داشتم که با تجویز دکتر حسین برجیان جراحی لثه با تکنولوژی لیزر برای من انجام شد

  • پاسخ ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان دکتر برجیان:
    با سلام و سپاس از اعتماد شما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سوالی دارید? چت در واتساپ