زندگی با تکنولوژی مناسب و به روز دندانپزشکی آسان‌تر می شود.

با ایمپلنت های دندانی شما می توانید به طور دائم انچه را که پس از سال‌ها با سایش و خرابی دندان از دست داده‌اید، اصلاح کنید. متخصصان ایمپلنت خوردن، صحبت کردن و لبخند زدن شما را به حالت عادی بر می‌گردانند. همانطور که تکنولوژی ادامه می یابد، ما راه های بهتری را پیدا می کنیم. در حال حاضر ایمپلنت ها را نسبت به بسیاری از روش های دیگر در طول عمر پیشی می دانیم.

امروزه این یک روش دندانپزشکی نسبتا رایج است که دندانپزشکان هر روز ارائه می دهند. بسیاری از دندانپزشکان فکر می کنند که لیزر آینده دندانپزشکی است. لیزر نتیجه بهتر و سریعتری را ارائه می‌دهد.

یکی از ویژگی های کلیدی تعریف لیزر دندانپزشکی این است که غیر تهاجمی و یک روش بسیار ارام تر و ارامش بخش تر است. به این دلیل که لیزرها در مقایسه با صداهای بلند و ارتعاشات قوی که هنگام درمان با استفاده از مته های دندانی سنتی احساس می‌شود، تقریبا خاموش هستند. استفاده از لیزر در دندانپزشکی و ایمپلنت دندان با لیزر مزایای قابل توجهی در طول درمان ارائه می دهد.

این مزایا به شرح زیر هستند.

  1. استفاده از لیزر در دندانپزشکی ایمپلنت آسیب کمتری میرساند و خونریزی ندارد.
  2. پس از درمان ایمپلنت دندان با لیزر، یک پوشش فتوکواگولاسیون تولید می شود که زخم را از میکروارگانیسم ها به عنوان یک پانسمان بیولوژیکی محافظت می کند.
  3. در مرحله دوم کاشت دندان با لیزر، هنگامی که برای باز کردن مجدد ایمپلنت برای نصب اباتمنت مورد نیاز است، نیازی به استفاده از چاقوی جراحی نیست که از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد. زیرا ذرات ان می توانند بر روی سطح ایمپلنت باقی بمانند. که ممکن است باعث ظهور جریان های گالوانیک بین فلزات متفاوت ( ایمپلنت تیتانیوم و چاقوی جراحی فولاد ضد زنگ ) شود.
  4. لیزرهای ایمپلنت می توانند با دقت بیشتری مورد استفاده قرار گیرند، به این معنی که حداقل اسیب به بافت های اطراف را به وجود می‌آورد.
  5. حداقل خونریزی ممکن در این روش.
  6. حداقل خطر عفونت باکتریایی پس از عمل. این به این دلیل است که لیزر به استریل کردن منطقه در حالی که روی ان کار می شود کمک می کند.
  7. زخم ها ممکن است نیازی به بخیه نداشته باشند، این موضوع طول کلی درمان را کوتاه می کنند و زمان بهبودی را کاهش می دهند.
  8. نیاز به بیهوشی ممکن است بسته به ترجیحات شما کاهش یابد یا به طور کامل حذف شود.
  9. زخم ها سریعتر بهبود می یابند زیرا بافت نرم می تواند سریعتر بازسازی شود. این به معنای حداقل عوارض است و شما به زودی می توانید از دندان ها و دهان خود به طور عادی استفاده کنید.

مزایای روش کاشت دندان با لیزر | لیزر دندانپزشکی اصفهان - طرح لبخند اصفهان | دکتر حسین برجیان

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان را مشاهده نمایید.

ایمپلنت دندان با لیزر چقدر طول می‌کشد؟

انجام ایمپلنت دندان با لیزر از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. طی انجام ایمپلنت دندان با لیزر ایمپلنتولوژیست مخاط را با استفاده از لیزر برش می‌دهد. این برش با لیزر باعث جلوگیری از خونریزی و پاکسازی کامل لثه خواهد شد. در ادامه این فرآیند با استفاده از دستگاه بخصوص ایمپلنت دندان جایگذاری خواهد شد.

ایمپلنت دندان با لیزر خود شامل یک میله استوانه تیتانیومی است. ایمپلنت از بالا توسط مخاط پوشیده شده و با بخیه بسته می‌شود. پس از جاگذاری ریشه مصنوعی ایمپلنت دندان، باید ۳ تا ۶ ماه منتظر برای ادامه مراحل ایمپلنت دائمی دندان باشید و پس از این زمان دندانپزشک تاج موقت ایمپلنت را نصب می‌کند.

در طی این مدت، ایمپلنت‌ها با استخوان فک ادغام می‌شوند و برای انجام ایمپلنت دائمی آماده می‌شوند. مخاط روی ایمپلنت فقط با استفاده از لیزر تبخیر شده و سپس تاج ایمپلنت قرار داده می‌شود.

اگرچه موفقیت در انجام ایمپلنت‌ دندان نسبتاً بالاست و عملکرد و کاربرد آنها به طور گسترده ثبت شده است، اما بیماری‌های اطراف ایمپلنت از جمله موکوزیت اطراف ایمپلنت و پیری-ایمپلنت، ، رایج هستند و می‌توانند ثابت کنند که یک معمای بالینی برای پزشکان هستند. لیزر، ممکن است یکی از روش‌ها و مکمل درمانی برای بیماری‌ اطراف ایمپلنت در جراحی پریودنتال باشد.

لیزر درمانی در مورد ایمپلنت های دندانی بیمار

با وحود اینکه موفقیت های بسیار زیادی در درمان ایمپلنت دندان ثبت شده است. اما بیماری هایی مانند موکوزیت اطراف ایمپلنت و پری ایمپلنتیت رایج هستند و برای بیماران مشکلاتی را ایجاد کرده اند. لیزر یک رویکرد درمانی عالی برای درمان بیماری اطراف ایمپلنت به عنوان مکمل درمان پریودنتال غیرجراحی یا جراحی باشد.

لیزرهای تجاری موجود که برای ضدعفونی سطح ایمپلنت استفاده شده‌اند، عبارتند از : دی‌اکسید کربن (CO2)، دایود، اربیوم ایتریم آلومینیم گارنت (Er:YAG) و نئودیمیم ایتریم آلومینیم گارنت (Nd:YAG) هستند. هر لیزر به طور کلی دارای طول موج ثابتی است که خواص پرتو لیزر و اثرات آن بر بافت‌ها، مواد و میکروب‌ها را مشخص می‌کند.

به عنوان مثال، انواع خاصی از لیزر برای هدف قرار دادن مواد یا بافت‌های خاص طراحی و استفاده می‌شوند که به نام کروموفورها شناخته می‌شوند. این‌ها ممکن است متشکل از: آب، خون، رنگدانه، انواع سلول‌ها، کلاژن، استخوان، مواد معدنی و یا باکتری‌ها باشد.

صفحه ی دکتر حسین برجیان را در کلینیک 24 مشاهده نمایید.

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی دکتر حسین برجیان (لیزر دندانپزشکی اصفهان طرح لبخند اصفهان):

ایمپلنت دندان با لیزر چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا کاشت ایمپلنت دندان ضروری است؟

مقایسه لمینت سرامیکی با ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند از طریق ایمپلنت و کاشت دندان

کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت دندانی

آنکاوری (فاز دوم جراحی ایمپلنت) با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ