آیا کاشت ایمپلنت دندان ضروری است؟

جایگزینی دندان از دست رفته یک ضرورت است.

چرا که اگر دندان از دست رفته جایگزین نشود، عواقب و مشکلات متعددی به همراه خواهد داشت. در گذشته تنها راه حل جایگزینی دندانهای از دست رفته، دندان مصنوعی متحرک کامل یا پارسیل یا بریج (پل) دندانی به عنوان پروتز ثابت بود. به علت معایب متعددی که این روشها داشتند، امروزه استفاده از ایمپلنتهای دندانی به عنوان انتخاب اول محسوب میشود.

 

۱. تاثیر ایمپلنت در حفظ سلامت سیستم جونده:

ایمپلنت، به حفظ موقعیت سایر دندان‌ها کمک کرده و از حرکات نابجای دندانهای مجاور به سمت فضای بی دندانی در مرور زمان جلوگیری می کند که این امر منجر به سلامت سیستم جونده میشود.

۲. تاثیر ایمپلنت در جلوگیری از تحلیل استخوان فک:

عمل جویدن با ایمپلنت با اِعمال فشار و تحریک استخوان، به حفظ تراکم و سلامت استخوان فک کمک میکند و از تحلیل استخوان فک جلوگیری میکند.

۳.تاثیر ایمپلنت در حفظ تونایی تکلم نرمال:

مساله ی دیگر حفظ توانایی تکلم و ادای اصوات و حروف مختلف با استفاده از ایمپلنت است. همه ی ما تغییر در نحوه ی تکلم افرادی را که از دندان مصنوعی متحرک استفاده میکنند یا افرادی که دندانهای جلویی از دست رفته ی خود را بازسازی نکرده اند، شاهد بوده ایم.

آیا کاشت ایمپلنت دندان ضروری است؟ | لیزر دندانپزشکی اصفهان - 
طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان

۴.تاثیر ایمپلنت بر مشکلات روحی ناشی از فقدان دندان:

نکته ی مهم دیگر، تاثیر مثبت روحی روانی استفاده از ایمپلنت است. بسیاری از افراد، با از دست دندان یک یا چند دندان و بدتر از همه، تمامی دندانها، احساس فقدان عضو را خواهند کرد که این مشکل روحی ، با جایگزینی دندان ها با ایمپلنت بهبود می یابد.

۵. تاثیر ایمپلنت در طرح لبخند:

کاشت ایمپلنت دندانی از نظر زیبایی شناسی نیز حائز اهمیت است. دندان‌های کاشته شده به این روش شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی دارند. و این امر موجب زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس فرد میشود. که تمامی این موارد منجر به بهبود روابط اجتماعی فرد با دیگران میشود.

 


مطالب پیشنهادی:

مقایسه لمینت سرامیکی با ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند از طریق ایمپلنت و کاشت دندان

کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت دندانی

سوالی دارید? چت در واتساپ