کدام روش جراحی تاج دندان مناسب تر است؟

جراحی افزایش طول تاج دندان با لیزر یکی از بهترین روش‌های انجام این جراحی است.

با توجه به پیشرفت روزانه تکنولوژی در دنیا، خصوصا در علوم مرتبط با پزشکی و دندانپزشکی، ما استفاده از تجهیزاتی که منجر به بالا رفتن دقت دندانپزشک می‌شود را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چرا که این ابزار علاوه بر دقت بالا، هزینه کمی دارد و طول درمان لثه‌ها نیز در این روش (نسبت به زمانی که باید لثه را بخیه کنید) بسیار کوتاه تر است.

با این وجود، بهتر است انتخاب بهترین روش جراحی تاج دندان را به دندانپزشک خود بسپارید. زیرا او بیشترین میزان اشراف را به دندان‌های شما و متدهای دندانپزشکی دارد.

خطرات احتمالی جراحی افزایش طول تاج دندان

مهمترین خطری که ممکن است پس از عمل تاج دندان برای فرد ایجاد شود، بروز عفونت در محل جراحی است. شما می‌توانید با رعایت توصیه‌های دندانپزشک، مصرف داروهای تجویز شده و رعایت بهداشت دهان و دندان خود، از این احتمال جلوگیری کنید.

علاوه بر این، ممکن است تا مدتی نسبت به سرما و گرما حساس شوید (که این مشکل به دلیل بیرون بودن دندان از لثه است). اما این مشکل نیز پس از تکمیل دوره درمان برطرف خواهد شد.

کدام روش جراحی تاج دندان مناسب تر است؟| لیزر دندانپزشکی اصفهان - 
طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

در کدام مورد بهتر است به جای جراحی افزایش طول تاج، دندان را بکشیم؟

برخی مواقع به جای افزایش طول تاج متخصص به شما پیشنهاد میکند که دندان خود را بکشید. در شرایطی که پوسیدگی دندان شدید و عمیق باشد و یا در مواقعی که شکستگی زیاد باشد به دلیل کوتاهی ریشه دندان در استخوان فک، امکان افزایش طول تاج وجود ندارد.

اگرچه دندانپزشکان همیشه سعی در نگه داشتن دندان‌‌های شما دارند؛ اما در صورتی که حفظ دندان متصور عمر زیادی نباشد، چاره ای جز کشیدن دندان برای آن‌ها باقی نمی‌ماند.


مطالعه بیشتر:

عوارض احتمالی جراحی افزایش طول تاج دندان

روش های جراحی افزایش تاج دندان

سوالی دارید? چت در واتساپ