نکات مهم مراقبتی پس از جرم گیری لثه

بررسی نکات مهم مراقبتی پس از جرم گیری لثه

در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان لیزر دندانپزشکی اصفهان نکات مهم مراقبتی پس از جرم گیری لثه را مورد بررسی قرار می دهیم. با توجه به یک دسته از نکات و همچنین انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک می توانید هم روند بهبودی را تسریع کنید، هم از مانع عوارض جانبی شوید و در نهایت از ایجاد مجدد جرم لثه جلوگیری نمایید.

مصرف به موقع و کامل داروهای تجویز شده

دندانپزشک با توجه به شرایط عمل و وضعیت جسمی مراجعه کننده داروهایی را تجویز می کند. فرد باید این داروها را بدون زیاد و کم و به طور مرتب مصرف نماید. از مصرف داروهای دیگر بدون مشورت پزشک نیز باید خودداری کنید.

حفظ بهداشت دهان و دندان همراه با مراقب ویژه

با رعایت نکات مربوط به بهداشت دهان و دندان و همچنین مراقبت در زمینه آسیب های احتمالی، نه تنها دندان های سالم تری خواهید داشت که احتمال ایجاد پلاکت لثه بسیار پایین می آید. از جمله این مراقبت ها، استفاده از مسواک و خمیر دندان مناسب، استفاده از نخ دندان، برنامه غذایی سالم و عدم مصرف دخانیات می باشد.

درمان با لیزر دندانپزشکی در بیماران دیابتی | لیزر دندانپزشکی اصفهان

انجام معاینات بعدی سر موقع

بعد از تمام شدن فرآیند جرم گیری، پزشک برای مراجعه کننده وقت معاینه بعدی را مشخص می کند. در این معاینه همانطور که گفتیم وضعیت نهایی درمان بررسی می شود تا در صورت ماندگاری پلاکت یا جرم و یا ایجاد مشکلات دیگر، سریعا اقدام به درمان آنها نماید. پس حتما به موقع جهت معاینه مراجعه شود تا مانعی برای ایجاد مشکلات ثانویه شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان لیزر دندانپزشکی اصفهان

دوره نقاهت بعد از جرم گیری لثه

شکل گیری بافت جدید و ایجاد سلامتی در لثه از همان بعد از عمل آغاز می شود و حدود ۱۵ روز بعد از عمل برای فرد قابل مشاهده و حس کردن می باشد. کم کم رنگ تیره لثه، خون ریزی های موقتی و حساسیت ها از بین می رود و لثه های روشن و شفاف برای فرد نمود پیدا می کند. با این حال توصیه می شود در دو ماه اول بعد از انجام جرم گیری، از خوردن و آشامیدن غذا و نوشیدنی های داغ و سرد خودداری کنید چرا که تا حدی بافت ایجاد شده حساسیت خود را دارد و ممکن است برای فرد ایجاد ناراحتی کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

چند نکته در مورد جرم گیری لثه

مراحل انجام جرمگیری لثه

عوامل ایجاد تیرگی در لثه

سوالی دارید? چت در واتساپ