بررسی نکات درمورد جراحی فلپ

هدف از جراحی فلپ درمان ناهنجاری ها و بافت از دست رفته در اثر بیماری، از بین بردن پاکت ها و یا فضاهای خالی در بافت لثه ی بیمار جهت بازگرداندن سلامت لثه و حفظ آن می باشد. تکنیک هایی برای درمان بافت لثه و استخوان زیرین آن وجود دارد. در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان طرح لبخند اصفهان نکات درمورد جراحی فلپ را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • بازسازی بافت های لثه و پیوند دوباره ی آنها به دندان.
 • شکل دادن ، عملکرد بهتر و زیبایی لثه
 • ارتقاء و بهبود محیط برای انجام اقدامات خوب بهداشتی جهت حفظ سلامت دهان و دندان و مراقبت و نگهداری حرفه ای به وسیله ی متخصص.
 • حذف بافت بیمار داخل پاکت ( بافت زخمی که در نتیجه زخم های باز در بافت لثه ایجاد شده است و دارای التهاب مزمن می باشند)
 • دسترسی به بخشهای داخلی برای درمان و تمیزنمودن سطح ریشه به طور کامل.
 • بازسازی استخوان و لیگامان پریودنتال از دست رفته .
 • اتصال بافت های سالم بطوریکه هیچ زخم بازی وجود نداشته باشد و بهبود به آسانی و به سرعت انجام شود.

آمادگی برای جراحی فلپ

قبل از اینکه شخص جراحی فلپ داشته باشد، دندانپزشک یک آزمایش قبل از عمل روی وی انجام می‌دهد تا مطمئن شود که برای جراحی ایمن است. در طول این آزمایش، دندانپزشک احتمالا:

 • سابقه پزشکی را مرور می‌کند و یک آزمایش انجام می‌دهد
 • دندان‌ها، دهان و فک را بررسی می‌کند تا ثبات و سلامت را بررسی می‌کند
 • برای هر گونه عفونت، آبسه یا دیگر ضایعاتی که می‌تواند جراحی را پیچیده‌تر کند، بررسی می‌کند
 • در مورد خطرات و مزایای عمل تصمیم می‌گیرد و مجوز یا رضایت را برای رفتن به جراحی دریافت می‌کند.

روش انجام جراحی فلپ گونه

بسته به نوع روش مورد استفاده، یک سری چیزها ممکن است رخ دهد. اکثر روشهای جراحی لثه ۲ ساعت زمان برای کامل شدن، وقت می گیرند. در بعضی موارد برای جراحی لازم است که شخص خوابیده باشد یا در طول بخشی از جراحی خوابیده باشد. اوقات دیگر، جراحی تنها شامل استفاده از بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه ها است. تزریق داروی بی حسی می‌تواند کمی ناراحت کننده باشد.

در طی جراحی فلپ ، جراح دندانپزشک از تجهیزات استریل، از جمله ابزار و دریپ استفاده می‌کند تا خطر عفونت را کاهش دهد. پس از ایجاد شکافهای کوچک یا برشها در طول خط لثه، دندانپزشک لثه‌ها را از دندان‌ها بلند می‌کند. این به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا بتواند بهتر ریشه‌ها را ببیند و جرم، پلاک یا عفونت را پاک کند.

در ادامه این تمیزی عمیق، جراح دندان می‌تواند روشهای دیگر همچون تغییر شکل لثه، روشهای بازسازی استخوان یا روشهای برنامه ریزی شده دیگر را انجام داد. وقتی که برنامه ریزی جراحی دندان کامل شد، جراح لثه‌ها را با استفاده از بخیه های ظریف به جای خود بر می‌گرداند. دندانپزشک ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل جراحی این بخیه‌ها را بر می‌دارد.

مزایای درمان لبخند لثه ای با لیزر دندانپزشکی | طرح لبخند اصفهان

بستن فلپ

اتمام جراحی فلپ با بستن فلپ، که مانند بستن درب یک پاکت نامه است، انجام می شود. فلپهای لثه (بافت لثه) در برابر سطح ریشه و تا حد ممکن دور از فاصله ی بین دندانها ایجاد می شوند. هنگامی که از غشاءها استفاده می شود، آنها باید تا حد ممکن به طور کامل پوشیده شوند.

فلپها معمولا در برابر دندان با بخیه (بخیه) نگه داشته می شوند ،با این حال، مواد و تکنیکهای بسیاری برای اینکار وجود دارد. با استفاده از فشار ملایم لخته ی خون در آن محل تشکیل شده و همراه با بخیه سبب نگهداری فلپ در موقعیت اولیه و ثبات آن تا زمان ترمیم کامل می شود. گاهی از یک پانسمان پلاستیکی قابل شکل گیری استفاده می شود، که سرتاسر فلپ را در بر می گیرد و از آن حفاظت می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان طرح لبخند اصفهان

نکات مراقبتی بعد از جراحی فلپ

بعد از جراحی فلپ لثه مقداری درد خواهید داشت که البته با مسکن های موجود در داروخانه قابل حل است. شاید هم دندان پزشک چیزی قوی تر برای شما تجویز کند. برای کاهش تورم نیز می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. مقداری خونریزی نیز پس از جراحی طبیعی تلقی می شود.بعد از عمل جراحی، تمیز ماندن دهان بسیار اهمیت دارد. گذشته از رعایت بهداشت برای سایر مناطق دهان، باید از کلرهگزیدین نیز استفاده کنید. این عنصر ضد میکروبی باعث کاهش خطر ابتلا به عفونت می شود. بسته به وضعیت شما، ممکن است دندانپزشک آنتی بیوتیک نیز تجویز کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

جایگاه درمان با لیزر دندانپزشکی در آینده

پرینت سه بعدی در ساخت کامپوزیت و لمینت دندان

انواع روش های ارتودنسی دندان

سوالی دارید? چت در واتساپ