بررسی معایب روش های اصلاح لبخند

در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان معایب روش های اصلاح لبخند را مورد بررسی قرار می دهیم. درباره‌ی عوارض اصلاح طرح لبخند باید بگوییم که‌ طبیعی‌ است که‌ این روش هم‌ مانند تمامی روش‌های زیبایی، عوارض خاص خود را داشته باشد، ولی بیشتر این عوارض، کوتاه مدت و گذرا هستند و پس‌ از مدتی‌ از بین می روند. به هرحال ممکن‌ است برای‌ رسیدن به‌ یک لبخند زیبا، چند عدد از دندان های‌ شما کشیده شود تا بتوان ارتودنسی را اجرا نمود. همچنین در برخی از موارد، ایمپلنت ممکن‌ است کمی احساس لق شدگی‌ در دندان ها را ایجاد کند. یکی‌دیگر از عوارض اصلاح طرح لبخند هم مربوط به بلیچینگ است‌ که می تواند استقامت و استحکام دندان های‌ شما را کاهش دهد و آن‌ها را آسیب پذیر تر از قبل کند.

عوارض لمینت در اصلاح طرح لبخند:

در زمان اصلاح طرح لبخند به روش لمینت برای مرتب کردن دندان ها بخشی از مینای دندان دچار تراش می گردد. مینای دندان بخشی از دندان می باشد که باعث استحکام دندان می گردد و نبود آن باعث کاهش استحکام دندان و شکنندگی آن می شود.

بعد از این که مینای دندان ها تراشیده می شوند روکش خاصی بر روی دندان قرار داده می شود که اگر این روکش از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار نباشد و سبب شود دندان در معرض مواد غذایی و یا باکتری ها قرار گیرد باعث پوسیدگی دندان می شود و یکی دیگر از معایب آن حساس شدن دندان ها به گرما و سرما می باشد.

آشنایی با انواع لبخند لثه ای | طرح لبخند اصفهان

عوارض ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند:

یکی از معمولی ترین روش ها در اصلاح طرح لبخند روش ارتودنسی می باشد و اگر این امر توسط افراد کم تجربه انجام شود باعث مشکلات زیادی برای دندان ‌ها می ‌شود یکی از مهم ترین مشکلات مربوط به لثه می باشد هم چنین به دلیل وجود براکت ها و سیم های ارتودنسی بر روی دندان ها سبب زرد شدن و پوسیدگی دندان می شود و این به علت عدم رعایت بهداشت دندان در هنگام استفاده از سیم های ارتودنسی می باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

عارضه های سفید نمودن دندان ها در اصلاح طرح لبخند:

برای سفید کردن دندان ها از ماده پر قدرت بلیچینگ استفاده می شود این ماده یکی از مواد شیمیایی بسیار قدرتمند می باشد که باید توسط متخصص با تجربه انجام شود در غیر این صورت باعث کاهش مینای دندان می گردد.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت لیزر دندانپزشکی اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مراحل انجام جرم‌گیری و بروساژ دندان‌

طراحی دیجیتالی لبخند Digital Smile Design – DSD

تراش حفره و برداشت پوسیدگی دندان با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ