بررسی مزایا و معایب اصلاح دندان خرگوشی با لمینت

در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان طرح لبخند اصفهان مزایا و معایب اصلاح دندان خرگوشی با لمینت را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزیت های اصلاح دندان خرگوشی با لمینت

مدت زمان کم درمان

استفاده از لمینت برای اصلاح هر مشکلی و به خصوص دندان خرگوشی، در تعداد جلسات اندک به اتمام می‌رسد. معمولا هم برای درمان دندان خرگوشی با لمینت، دندانپزشک در طی دو هفته زیبایی مطلوب بیمار را برای دندان‌هایش فراهم می‌کند. این در حالی است که سایر روش‌ها، مدت زمان بیشتری برای درمان این مشکل نیاز دارند.

پوشش کج بودن دندان‌‍‌ها

در صورتی که میزان کج بودن دندان‌های شما کم باشد، با استفاده از لمینت، این مشکل زیاد به چشم نخواهد آمد.

ارائه زیبایی مطلوب بیمار

لمینت با توجه به اینکه در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود، می‌تواند یک زیبایی مطلوب برای دندان‌های شما به ارمغان آورد. البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بهتر است از رنگ طبیعی دندان برای لمینت استفاده کنید.

نداشتن درد در حین درمان

خیلی از افرادی که از درد حین درمان‌های دندانپزشکی می‌ترسند، می‌توانند از چنین درمانی بهره‎مند شوند. حتی اگر نیاز به تراشیدن بخشی از مینای دندان باشد، دندانپزشک معمولا از بی‌حسی برای نداشتن درد حین این پروسه استفاده می‌کند.

طول عمر و ماندگاری بالای درمان

اگر به توصیه‌های دندانپزشک خود توجه کنید، می‌توانید تا 15 سال هم این لمینت‌ها استفاده کنید. طول عمر لمینت‌های دندان با توجه به جنس و کیفیتی که دارند، می‌تواند کمی بیشتر یا کمتر از این مقدار هم باشد. اما چیزی که خیلی بیشتر می‌تواند روی طول عمر این درمان تاثیر گذار باشد، رعایت بهداشت دهان و دندان توسط خود بیمار است.

مقاومت نسبت به تغییر رنگ در گذر زمان

لمینت‌ها برخلاف دندان، نسبت به تغییر رنگ مقاوم هستند. این یعنی اگر در طول مدت درمان از مواد خوراکی و نوشدنی‌های رنگی استفاده کنید، زیاد جای نگرانی بابت تغییر رنگ آن‌ها وجود ندارد. البته این ویژگی در صورتی محقق خواهد شد که شما در رعایت بهداشت دندان کوشا باشید. در غیر این صورت، احتمال تغییر رنگ لمینت نیز وجود خواهد داشت.

بهبود وضعیت اعتماد به نفس ن

داشتن یک لخند رضایت‌بخش، می‌تواند اعتماد به نفس هر کسی را پایین بیاورد. اما زمانی که بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این مشکل را با لمینت اصلاح کنید، این اعتماد به نفس را به خودتان برمی‌گردانید.

مقایسه بلیچینگ دندان در خانه و مطب | طرح لبخند اصفهان

معایب لمینت کردن دندان خرگوشی

مطمئنا این روش درمانی نیز همانند هر درمان دندانپزشکی، معایبی هم به همراه دارد. شما در طول مدت درمان خود ممکن است از هر یک از معایب زیر رنج ببرید:

نیاز به مراقبت زیاد

لمینت‌ها سبب نمی‌شوند تا دندان شما نسبت به پوسیدگی و یا هر مشکل دیگری مقاوم شود. به همین دلیل هم پس از درمان دندان خرگوشی با لمینت، باید با جدیت بیشتری بهداشت دهان و دندان‌های خود را رعایت کنید. همین مسئله ممکن است برای افرادی که رعایت بهداشت برایشان حوصله سر بر است، مشکل باشد.

عدم امکان ترمیم

دقت داشته باشید که اگر این ترمیم‌ها دچار ترک یا شکستگی شوند، دیگر امکان ترمیم مجدد وجود نخواهند داشت؛ به همین دلیل اگر چنین شرایطی به وجود آید، مجبور به تعویض آنها خواهید شد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

ایجاد حساسیت دندانی

با توجه به تراشیدن قسمتی از مینا در برخی از افراد توسط دندانپزشک، ممکن است تا مدتی از حساسیت دندان به غذاهای سرد و گرم شکایاتی داشته باشند. اما این مشکل زیاد دوامی ندارد و طی چند روز برطرف می‌شود.

هزینه نسبتا بالا

هزینه انجام این درمان با توجه به کیفیت و جنس خود لمینت متغیر است. اما در کل، قیمت خود لمینت‌ها بدون در نظر گرفتن دستمزد دندانپزشک نیز، کمی گران تمام می‌شود.

عدم درمان اصولی

این مشکل همانطور که اشاره شد، درمان اصولی کج بودن دندان‌های خرگوشی با روش ارتودنسی قابل انجام است. لمینت صرفا ظاهر دندان‌ها را به حالت طبیعی بر می‌گرداند تا بتوانید از لبخند خود رضایت داشته باشید.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بررسی تفاوت های لمینت دندان و ارتودنسی دندان

اصلاح دندان خرگوشی با لمینت دندان

روش های سفید کردن کامپوزیت دندان

سوالی دارید? چت در واتساپ