بررسی عوامل اثرگذار در زیبایی لبخند

فرم و اندازه دندان برای زیبایی دندان ها، باید توازن و هماهنگی بین دندان ها وجود داشته باشد، همچنین شکل و اندازه دندان نیز اهمیت خاص خود را دارد.
هماهنگی خطوط لثه برای داشتن لبخندی زیبا، خطوط لثه باید هماهنگ و قرینه باشند. در لبخندی که لثه بیش از اندازه دیده شود و در واقع لثه دور دندان ها اندازه متناسبی نداشته باشد، این مشکل با اصلاح طرح لبخند درمان می گردد. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان عوامل اثرگذار در زیبایی لبخند را مورد بررسی قرار می دهیم.

به هم ریختگی و نامرتبی دندان ها در صورتی که دندان ها ظاهر کج و نامرتبی داشته باشند. علاوه بر اینکه تمیز کردن و رسیدگی دندان ها مشکل تر می شود، زیبایی دهان و دندان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. صاف و مرتب کردن دندان ها به کمک اصلاح طرح لبخند، زیبایی را برای دندان ها به ارمغان می آورد.
بستن شدن فاصله بین دندان ها وجود فاصله بین دندان ها می تواند دلایل متفاوتی مانند ژنتیک، کوچک بودن دندان، وجود دندان اضافی، فرنوم، بیماری لثه و دلایل متعدد دیگری داشته باشد.

وجود این فاصله بین دندان ها می تواند زیبایی لبخند را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به میزان این فاصله با یکی از روش های مناسب اصلاح طرح لبخند، می توان زیبایی را به دندان ها بازگرداند. ناهماهنگ بودن لبه دندان ممکن است به دلایلی مانند دندان قروچه، اندازه دندان و یا نحوه قرار گرفتن آن ها کنار هم تفاوت داشته باشد که با اصلاح طرح لبخند این نا هماهنگی رفع می گردد.

عوارض اصلاح طرح لبخند

همانطور که در مقاله بیان کردیم، اصلاح طرح لبخند روش های متفاوتی دارد، بنابراین هر کدام از آن ها می توانند عوارض متفاوتی برای خود داشته باشند. به طور کل برای جلوگیری از عوارض طرح لبخند، انتخاب دندانپزشک متخصص و دارای مهارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا اگر دندانپزشک دارای مهارت نباشد، ممکن است در هنگام لمینت سطح دندان را بیش از اندازه تراش دهد که آسیب به مینای دندان را در پی خواهد داشت و یا در هنگام بلیچینگ، لایه مینای دندان از بین رود.

چند نکته قبل از اصلاح طرح لبخند | طرح لبخند اصفهان

میزان درد اصلاح طرح لبخند

بیشتر روش های اصلاح طرح لبخند سریع و بدون درد انجام می گیرند. در برخی روش ها مانند لمینت ممکن است به علت تراشیده شدن بخشی از مینای دندان، حساسیت نسبت به غذای های سرد یا گرم وجود داشته باشد که البته این حساسیت خود به خود رفع می شود. همچنین با استفاه از قرص های مسکن تحت نظارت دندانپزشک، درد غیر قابل تحملی برای هیچ یک از روش ها وجود ندارد.

افزایش ماندگاری نتایج طرح لبخند

بهترین و موثرترین راه برای این کار، رعایت بهداشت دهان و دندان به طور درست و منظم می باشد. مسواک زدن به شکل صحیح و مستمر و همچنین استفاده از نخ دندان تاثیر به سزایی در ماندگاری طرح لبخند دارد.

پیش نمایش طرح لبخند

امروزه بیشتر دندانپزشکان برای درمان بیماران خود از تکنولوژی های پیشرفته کمک می گیرند. برای طرح لبخند وجود نرم افزار پیشرفته، این امکان را به دندانپزشک شما می دهد تا نتیجه درمان را به شما نمایش دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

اولین قدم برای طرح لبخند

در ابتدا دندانپزشک به بررسی وضعیت دهان و دندان بیمار می پردازد. دندانپزشک با معاینه و بررسی عکس های دهان و دندان بیمار، روش و فرآیند مناسب طرح لبخند را برای بیمار شرح می دهد.

تفاوت بلیچینگ با جرم گیری دندان

برای از بین بردن جرم ایجاد شده روی دندان ها، دندانپزشک به کمک ابزار مخصوص جرم روی دندان ها را می تراشد و سطح روی دندان ها را تمیز می کند، اما در بلیچینگ که روشی برای اصلاح طرح لبخند است، دندانپزشک با کمک مواد سفید کننده برای سفید تر شدن و روشن تر شدن دندان اقدام می کند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاربردهای لیزرهای دی اکسید کربن در دندانپزشکی

چالش های جراحی فرنوم زبان با لیزر

کاربردهای لیزر دندانپزشکی در ارتودنسی

سوالی دارید? چت در واتساپ