بررسی روش های درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان طرح لبخند اصفهان روش های درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت را مورد بررسی قرار می دهیم. باید بدانید که راهکار درمانی مناسب با توجه به علت بوی بد ایجاد شده در دهان در نظر گرفته می‌شود. با این حال با کمک اقدامات زیر می‌توانید بوی بد دهان خود را از بین ببرید:

رعایت بهداشت اصولی دهان

دندان‌های خود را مرتب و حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و از نخ دندان نیز هر روز استفاده کنید.

انجام چکاپ‌های دندانپزشکی

یک قرار ملاقات منظم با دندانپزشک برای تمیز کردن و معاینات معمول ترتیب دهید. این کار نقش مؤثری در جلوگیری از بروز مشکلات دهانی و پیشرفت آنها دارد.

خودداری از سیگار کشیدن

سیگار یک عامل خطر برای بیماری لثه است و می‌تواند باعث ایجاد بوی بد در دهان شود.

استفاده از دهان‌شویه آنتی باکتریال

این نوع دهان‌شویه‌ها می‌توانند نقش بسزایی در از بین بردن باکتری‌ها و بوی بد دهان داشته باشند.

جرم گیری دندان‌ها

یکی از اقدامات بسیار مهم و مؤثر برای رفع بوی بد دهان، جرم گیری دندان است. در این روش دندانپزشک با استفاده از ابزار و دستگاه‌های مخصوص به از بین بردن پلاک‌ها و جرم‌های دندان می‌پردازد. همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، پلاک‌ها و جرم‌های دندانی نقش بسزایی در بد بو شدن دهان دارند، پس با برداشتن آن می‌توان به رفع این مشکل کمک کرد. شاید برخی از افراد نگرانی در خصوص آسیب به کامپوزیت‌های خود دارند. باید بدانید که دستگاه‌های جرم گیری هیچ آسیبی به ونیر کامپوزیت وارد نمی‌کنند، پس نگران این موضوع نباشید.

نکاتی در مورد علل بوی بد دهان | لیزر دندانپزشکی اصفهان

درمان دندان‌های پوسیده شده

در صورتی که دارای دندان پوسیده باشید، باید در اسرع وقت برای درمان آن اقدام کنید و اجازه ندهید تا این عارضه پیشرفت کند. معمولاً برای درمان پوسیدگی‌های دندان باید کامپوزیت برداشته شده و بعد از اتمام درمان و ترمیم پوسیدگی‌ها مجدداً برای نصب آن اقدام شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص طرح لبخند اصفهان

نصب ونیر کامپوزیت جدید و یا ترمیم آن

در صورتی که ونیر روی دندان‌ها به درستی نصب نشده باشد و شکافی بین آن و دندان وجود داشته باشد، ممکن است فعالیت باکتری‌های موجود در مواد غذایی گیر کرده در این میان، سبب بروز بوی بد دهان گردد. در نتیجه دندانپزشک با ترمیم کامپوزیت و یا تعویض آن می‌تواند برای رفع این مشکل اقدام نماید.

نوشیدن آب زیاد

در صورتی که دارای دهان خشک هستید، با مصرف آب کافی در طول روز تا حد زیادی به کاهش این مشکل کمک خواهید کرد. همچنین جویدن موادی مانند سیب و یا هویج نقش بسزایی در افزایش و تحریک بزاق دهان دارند.

توجه :

این مطلب توسط ادمین سایت طرح لبخند اصفهان ، مدیریت و منتشر شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

اصلاح دندان خرگوشی با لمینت دندان

روش های سفید کردن کامپوزیت دندان

مزایا و معایب اصلاح دندان خرگوشی با لمینت

سوالی دارید? چت در واتساپ