مزایا و معایب استفاده از لیزرهای دندانپزشکی

مزایای استفاده از لیزرهای دندانپزشکی

در موارد استفاده شده از لیزرهای اربیوم در دندانپزشکی جهت تراش دندانها و بافت استخوانی احتیاجی به بی حسی موضعی و استفاده از دریل نمی باشد. و عدم تورم ناحیه در مواردی که از لیزر استفاده می شود بسیار کمتر از روشهای معمول می باشد. همینطور اسکار بعد از جراحی در این روش کمتر است.

ترمیم اولیه در روش جراحی با لیزر بهتر از روشهای کلاسیک می باشد. همچنین به دلیل اینکه احتیاج به بخیه نمی باشد، بیماران حس بهتری نسبت به کار خود دارند. ناحیه جراحی کاملا استریل بوده و معمولا احتیاجی به مصرف آنتی بیوتیک ندارند. بیماران استرس و هیجان کمتری داشته و در بیمارانی که مشکلات قلبی و خونریزی و انعقادی دارند به راحتی و با ریسک کمتری نسبت به روشهای دیگر قابل استفاده هستند.و

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

معایب استفاده از لیزرهای دندانپزشکی

لیزرها نسبت به تیغ جراحی و همینطور فرزها گرانتر هستند و احتیاج به مراقبت بسیار زیاد موقع استفاده دارند. کوچکترین بی احتیاطی باعث خطر برای بیمار، دستیار یا آسیب به چشم خود بیمار می شود. بنابراین حتما بایستی عینک مخصوص لیزر برای پزشک و بیمار و دستیار دندانپزشک استفاده شود. لیزرها برای پرکردن حفرات مابین دنداها قابلیت استفاده ندارند. همچنین برای پرکردگی‌های آمالگام و برداشت آمالگامهای قدیمی کاربرد ندارند.

جهت ارتباط آنلاین و دریافت نوبت از مطب دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان به تماس با ما مراجعه نمایید.

سوالی دارید? چت در واتساپ