جراحی وستیبولوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

جراحی وستیبولوپلاستی

پیش از انجام جراحی لازم است به صورت کامل توسط متخصص معاینه شوید. در نهایت پس از انجام عکس برداری ها و معاینات حضوری در صورتی که نیازمند انجام جراحی وستیبولوپلاستی باشد این موضوع از سوی متخصص با شما در میان گذاشته خواهد شد.

این جراحی ممکن است به روش های مختلفی بسته به شرایط شما با لیزر یا به سبک سنتی با اسکالپل انجام شود. عمدتا جراح این عمل را با بی حسی موضعی انجام می دهد اما بسته به شرایط بیمار ممکن است از بیهوشی نیز در این روش استفاده شود.

روش جراحی به این صورت است که با توجه به تشخیص جراح نخست بافت لثه باز می شود. در صورت ضعیف بودن بافت لثه ممکن است پس از پیوند استخوان، نیاز به پیوند لثه نیز وجود داشته باشد. در نهایت تمام اقدامات لازم برای آماده سازی فک جهت کاشت ایمپلنت یا دندان مصنوعی انجام می شود.

نکته مهم اینکه این جراحی مقدمه ای برای تکمیل درمان است، یعنی پس از این جراحی فرد باید دوره بهبود و نقاهت محل عمل را طی کند. پس از آن جراح برای مراحل بعدی درمان که کاشت ایمپلنت یا دندان مصنوعی است اقدامات ثانویه را انجام می دهد.

طرح لبخند اصفهان-دکتر آف

استفاده از روش lipswitch برای درمان وستیبولوپلاستی

استفاده از روش lipswitch برای جراحی وستیبولوپلاستی در شرایطی تجویز می شود که هدف از انجام آن قرار دادن دندان مصنوعی نیست بلکه جراح سعی دارد قسمتی از فک را برای قرار دادن ایمپلنت آماده کند. در این روش که عمدتا همزمان با افزایش عمق دهان پروتز ایمپلنت نیز کاشته می شود، برای بیمارانی کاربرد دارد که یک یا دو دندان خود را از دست داده اند. این روش برای بیمار روشی بسیار مقرون به صرفه است.

جراحی وستیبولوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟ | لیزر دندانپزشکی اصفهان - طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان

جراحی وستیبولوپلاستی با استفاده از لیزر

یکی از روش های جراحی وستیبولوپلاستی انجام این عمل با لیزر است. لیزر به کار رفته در این جراحی با طول موج ۸۱۰ نانومتر و با هدف عمق دادن به وستیبول است. انجام این روش کمک می کند تا با افزایش عمق کف دهان فضای کافی برای قرار دادن پروتز دندان مصنوعی فراهم شود. از مزیت های این روش می توان به عدم خونریزی و بی نیاز بودن آن به بخیه اشاره کرد.

انجام جراحی وستیبولوپلاستی با لیزر طی یک جلسه تکمیل شده و نسبت به روش سنتی با مشکلات کمتری برای بیمار همراه است. غالبا دندانپزشکان از این روش برای کسانی که خواستار استفاده از پروتز متحرک هستند این روش را ترجیح می دهند.

نکته مهمی که لازم است درباره عمل وستیبولوپلاستی با لیزر بدانید اینکه در این روش لثه با هدف افزایش عمق جراحی می شود تا اتصالات برای قرار دادن ایمپلنت مستحکم باشد.


مطالب پیشنهادی:

جراحی وستیبولوپلاستی با استفاده از لیزر

خدمت جراحی های پیش پروتزی ( وستیبولوپلاستی ) با لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ