بیلداپ یا بازسازی دندان چیست؟

بررسی بیلد آپ یا بازسازی دندان

قصد داریم تا در ادامه این مقاله سایت دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان به بررسی بیلداپ یا بازسازی دندان بپردازیم.

بیلداپ (buildup) به معنای بازسازی دندان آسیب دیده است. پروسه بیلداپ یکی از محافظه کارانه ترین درمان های دندانپزشکی است. زیرا هدف آن، این است که تا جایی که امکان دارد دندان طبیعی حفظ شود و آسیب بیشتری نبیند. بیلداپ بیشتر زمانی استفاده می شود که دندان به شدت آسیب دیده و به تازگی درمان ریشه شده، با این روش درمانی می توان آن دندان را احیا و بازسازی کرد.

علت بیلداپ دندان

همانطور که گفته شد بیلداپ وقتی انجام می شود که دندان آسیب زیادی دیده است. این دندان ممکن است عصب کشی شده یا درمان ریشه برای آن انجام شده باشد و بافت کمی از آن باقی مانده است. در این شرایط اگر دندان به شکل معمولی ترمیم شود نه تنها مواد ترمیم می شکند که در بسیاری از مواقع خود دندان نیز طوری آسیب می بیند که دیگر قابل درمان نیست و باید دندان به کل کشیده شود.

بیلد آپ یا بازسازی دندان چیست؟ | لیزر دندانپزشکی اصفهان - 
طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مرکز لیزر دندانپزشکی اصفهان

اما یک دندانپزشک حرفه ای می تواند با کمک همین بافت باقی‌مانده، بخش‌های از دست رفته را بازسازی ‌کند و دندان را احیا کند. بازسازی دندان با این هدف انجام می شود که دندان را حفظ کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم طوری که بتواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. برای همین، به جای استفاده از روکش و پروتزهای دندانی تلاش می کنیم با کمترین آسیب به دندان واقعی، آن را با بیلداپ احیا و بازسازی کنیم.

صفحه ی دکتر حسین برجیان-طرح لبخند اصفهان را در سایت دکتر آف مشاهده کنید.


مطالعه بیشتر:

خدمت درمان جامع بازسازی شامل کامپوزیت بیلد آپ، CL و اندو با استفاده از لیزر

درمان جامع بازسازی شامل کامپوزیت بیلد آپ، CL، و اندو با استفاده از لیزر

سوالی دارید? چت در واتساپ