ارتودنسی با لیزر برای جراحی دندان عقل و نیش

ارتودنسی با لیزر برای کشیدن دندان عقل

دندان های عقل سومین دندان آسیاب بزرگ یا مولر و آخرین دندان در هر طرف قوس فکی به شمار می روند. این دندان ها آخرین دندان هایی هستند که سنین 17تا 21 سالگی در داخل دهان ما از لثه خارج می شوند.

در اغلب افراد، این دندان ها بنا به دلایلی مانند کوچک بودن فک، ازدحام و شلوغی دندان ها یا بزرگ بودن دندان ها، نمی توانند به خوبی از لثه بیرون بیایند یا اصلا از لثه خارج نمی شوند. به این شرایط نهفتگی دندان گفته می شود و به دندان عقلی که نتوانسته باشد در بیاید دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته می گویند.

وجود دندان عقل نهفته باعث افزایش مدت زمان ارتودنسی یا بازگشت دوباره نامنظمی می شود. متخصصان ارتودنسی با کمک لیزر بافت لثه روی دندان عقل نهفته را برمی دارند و کشیدن دندان یا صاف کردن آن به پیشبرد ارتودنسی کمک می کنند. مدیریت ارتودنسی دندان عقل نهفته یکی از مهمترین کاربردهای ارتودنسی با لیزر است.

ارتودنسی با لیزر برای جراحی دندان عقل و نیش| لیزر دندانپزشکی اصفهان - طرح لبخند اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان متخصص لیزر دندانپزشکی اصفهان

ارتودنسی با لیزر برای جراحی دندان نیش

به طور مشابه، دندان نیش یا سایر دندان های دیگر می توانند نهفته باشند. متخصص ارتودنسی، دندان نیش نهفته را با کمک لیزر دیود در معرض دید قرار می دهد و با اتصال براکت به آن، به پایین آمدنش کمک می کند.

ارتودنسی با لیزر می تواند بدون وارد شدن آسیب به لثه و در کمترین زمان ممکن دندان نیش نهفته را از زیر لثه دربیاورد. اما اگر بافت لثه با کمک تیغ جراحی برش داده شود ممکن است تا زمان ترمیم لثه روند درمان ارتودنسی به تعویق بی افتد.


مطالعه بیشتر:

انواع روش های ارتودنسی دندان

کاربردهای لیزر دندانپزشکی در ارتودنسی
سوالی دارید? چت در واتساپ